|
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, November 24, 2020
کد خبر: 1000991
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۰:۳۰
کرونا با شتابی بی‌سابقه در جهان جولان می‌دهد
کرونا در آمریکا و اروپا رو به گسترش است. فرانسه برای یک ماه مقررات شدید اعمال می‌کند. اسپانیا حالت فوق‌العاده را تا ماه مه آینده تمدید کرده است. در آمریکا موج ابتلای روزانه به ویروس برای اولین بار بالای ۹۰ هزار رفت.
کرونا کرونا با شتابی بی‌سابقه در جهان جولان می‌دهد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، فرانسه از بامداد جمعه (۳۰ اکتبر) برای یک ماه مقررات تعطیلی نسبی زندگی عمومی را به اجرا می‌گذارد. شهروندان باید در خانه بمانند و اجازه دارند تنها برای خرید مواد غذایی، مراجعه به پزشک و حداکثر یک ساعت ورزش روزانه از خانه خارج شوند.

 

مقام‌های فرانسه، از جمله امانوئل مکرون، از مردم خواسته‌اند که هرچه بیشتر در خانه بمانند و بدون دلیل بیرون نروند چون ویروس با شتابی بی‌سابقه جولان می‌دهد. 

 

افراد شاغل که امکان دورکاری را ندارند می‌توانند با رعایت مقرراتی ویژه به سر کار بروند. تمام رستوران‌ها تعطیل خواهند بود. در دانشگاه‌ها به روی دانشجویان بسته هستند؛ اما مدرسه‌ها همچنان باز خواهند بود.

 

مسافرت به سایر نقاط کشور با محدودیت‌هایی مجاز است اما به شهروندان توصیه شده از مسافرت بی‌جهت پرهیز کنند.

 

این مقررات فعلا برای یک ماه تا اول دسامبر ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است.

 

اسپانیا تا مه ۲۰۲۱ مقرراتی شدید اعلام کرده است. روز پنجشنبه (۲۹ اکتبر) پارلمان مقررات وضعیت ویژه را تصویب کرد که به شهرها و مناطق هرچه بیشتری اجازه می‌دهد، دروازه‌های ورود و خروج را مسدود کنند.

 

از روز پنجشنبه بسیاری از "منطقه‌های خودگردان" به حالت محصور در می‌آیند به گونه‌ای که شهروندان اجازه دارند تنها با دلایلی موجه محل سکونت خود را ترک کنند.

 

شامگاه جمعه صدها نفر در مرکز شهر بارسلون علیه مقررات جدید قرنطینه اعتراض کرده و با پلیس درگیر شدند.

 

سخنگوی پلیس شمار تظاهرکنندگان را ۷۰۰ نفر ذکر کرده و گفته است که برخی از آنها به سوی پلیس «اشیا خطرناک» پرتاب کرده‌اند. به گفته این مقام پلیس، دو نفر در این درگیری بازداشت شدند.

 

سازمان بهداشت جهانی نسبت به پیامدها و عوارض منفی تعطیلی زندگی روزانه به خاطر مقابله با کرونا هشدار می‌دهد. به نظر این سازمان مقررات شدید می‌تواند زنجیره ابتلا به بیماری را تضعیف کند اما به بهایی سنگین تمام می‌شود، زیرا می‌تواند فشارهای روانی و کشمکش‌های خانوادگی را افزایش دهد.

 

پیامدهای اقتصادی تعطیلی کامل زندگی روزمره نیز عواقبی نمایان دارد، بنابرین از دولت‌ها خواسته شده است که تعطیلی کامل زندگی روزمره را با احتیاط اعمال کنند.

 

این سازمان تأیید می‌کند که قاره اروپا در حال حاضر به کانون اصلی پاندمی کرونا تبدیل شده است.

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top