|
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ الأحد ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٢ Sunday, January 24, 2021
کد خبر: 1002088
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۶:۰۲
درخواست علم‌الهدی در اوج کرونا
امام جمعه مشهد گفت: مبارزه با کرونا تنها به وسیله دستگاه‌ها و مسوولان درمانی، پزشکی و بهداشتی امکان‌پذیر نیست، همه مردم باید به میدان بیایند.
علم‌الهدی  درخواست علم‌الهدی در اوج کرونا
به این مطلب امتیاز دهید
46.6% 53.4% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه مجازی نماز جمعه مشهد گفت: همه ما باید در صحنه حرکت‌های بهداشتی، درمانی و مراقبت‌ها واقع شویم تا این بحران را نیز مانند بحران جنگ هشت ساله حل کنیم.

وی ادامه داد: کرونا، ابتدا به صورت یک بیماری معمولی تصور می‌شد ولی با توسعه‌ای که در تمام نقاط کشور و به ویژه استان پهناور خراسان پیدا کرده، مسئله به مرحله استیصال رسیده است.

امام جمعه مشهد گفت: در تجریه دوران دفاع مقدس، به این نکته رسیدیم که بحران‌هایی که در کشور به وجود می‌آید، تنها با اقدام و فعالیت جریان‌های مربوطه و متخصص، قابل حل نیست و اگر اقدام در جهت حل آن، منحصر به یک جریان متخصص و جریان خاص وابسته باشد، ممکن است تا مرحله استیصال مردم پیش برود.
وی افزود: روزی که جنگ بر مردم ما تحمیل شد، قیام در مقابل بحران جنگ، وظیفه نیروهای مسلح بود که آنان باید در مقام حل این بحران اقدام می‌کردند ولی متوجه شدیم اقدام آنان با وجود اینکه همراه با حرکت‌های جهادی و ایثارگرانه بود، در حل بحران جنگ نتوانست مؤثر واقع شود تا جایی که مردم به صحنه آمدند و بحمدالله به پیروزی رسیدیم و بحران حل شد.
آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به طرح "مسجد سنگر سلامت" ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در نشست با اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا فرمودند برای مقابله با این ویروس، یک حرکت دست‌ جمعی در موضوعات مختلف به‌وسیله بسیج در مساجد آغاز شود. با این رهنمود، بسیج جامعه پزشکی طرح ایجاد پایگاه سلامت محله در مساجد استان را ارائه داد و دو هزار مسجد به‌عنوان دو هزار پایگاه سلامت محله در خراسان رضوی تأسیس شد.

وی گفت: با خصوصیت جامعی که در این طرح دیده شده است، بزرگ‌ترین حرکت را هم در جهت بیماریابی، هم در جهت درمان و هم در جهت مراقبت از سلامتی‌ها و تأمین بهداشت انجام می‌دهیم که یک حرکت جمعی و عمومی است.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه در مقابل رهنمودهای کلیدی رهبر معظم انقلاب در مسائل مختلف کشور نباید به شعار و تابلونویسی اکتفا کنیم افزود: بیش از پنج سال است که معظم له در برابر مشکلات معیشتی و اقتصادی و تهاجم ظالمانه دشمن در تحریم‌های ناروا، امر به اقتصاد مقاومتی فرمودند و گرچه در شعارها گفته شد و در تابلوها نوشته شد اما دستگاه‌های مسوول نیامدند.

وی ادامه داد: تنها یک طرح اجرایی لازم بود که این اقتصاد مقاومتی در کشور اجرا شود و اگر انجام می‌شد، امروز دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی نبودیم.
آیت الله علم الهدی گفت: امسال را به سال جهش تولید نامگذاری کردند که دستگاه‌های مسوول باید برای جهش تولید طرح اجرایی تهیه می‌کردند، نه این که فقط بنویسند و شعار دهند، تابلونویسی و جنبه‌های تظاهری را اجرا کنند.

وی افزود: اگر یک طرح اجرایی برای توسعه تولید تهیه می‌کردند که رهنمود رهبر معظم انقلاب در جهش تولید، در آن طرح جامع اجرایی در نظر گرفته می‌شد تاکنون پیشرفت‌های خوبی در جهش تولید داشتیم نه اینکه آخر سال شده، فقط بنشینند و بگویند موانع تولید چه چیزهایی هست، موانع تولید را برداریم که برنداشتند! این واقعا یک نوع جفا و بی‌وفایی نسبت به ولایت است که وقتی رهنمودی را ارائه می‌دهند، دنبال طرح اجرایی آن نمی‌رویم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: طرحی که بسیج جامعه پزشکی ابتدا در استان ما اجرا کرد، امیدواریم به‌طور فراگیر در همه کشور اجرا شود، این طرح با تمام ابعاد دستورالعمل و فرمایش مقام معظم رهبری هماهنگ است و اگر ادامه پیدا کند، مشکلات بسیاری را در این بحران برای ما حل خواهد کرد.
وی با بیان اینکه برای موفقیت پایگاه‌های سلامت محله، همیاری عمومی لازم است گفت: مردم در محله زندگی خود به مساجد مراجعه کنند و با بسیجیانی که در پایگاه سلامت محله در مسجد این کار را پیگیری می‌کنند، همکاری نمایند و ظرفیت های مالی، تخصصی و انسانی را به صحنه بیاورند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در نذر برای سلامتی نیز هیچ نذری بالاتر از همکاری با این بسیجیان در مساجد نیست و دعا در این زمینه نیز بالاترین عبادت است.

 

ایرنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top