|
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, November 27, 2020
کد خبر: 1002469
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۱:۰۳
سازمان جهانی بهداشت: به واکسن کرونا خیلی دلخوش نباشید
سازمان جهانی بهداشت از خبر ساخت واکسن جدید کرونا در شرکت مدرنا در روز دوشنبه استقبال کرد، اما گفت که جای دلخوشی زیادی نیست زیرا هنوز پرسش‌های زیادی دراین زمینه باقی است.
واکسن کرونا سازمان جهانی بهداشت: به واکسن کرونا خیلی دلخوش نباشید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، شرکت داروسازی مدرنا روز دوشنبه اعلام کرد واکسنی که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا تهیه کرده تا ۹۴.۵ درصد مؤثر بوده است. اما مقامات سازمان جهانی بهداشت میگویند که در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ تنها مقادیر بسیار محدودی از واکسن برای افراد در دسترس خواهد بود.

 

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت، روز سه شنبه ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) در جریان یک نشست خبری گفت: «در حالی که ما همچنان اخبار دلگرم‌کننده‌ای در مورد واکسن کووید-۱۹ دریافت می‌کنیم و با احتیاط نسبت به احتمال ساخته شدن امکانات جدید در ماه‌های آینده خوشبین هستیم، اما در حال حاضر به شدت نگران افزایش موارد ابتلا (به کرونا) هستیم که در برخی از کشورها و به ویژه در اروپا و آمریكا مشاهده می‌شود.»

 

آدهانوم بعد از آن که به دلیل قرار گرفتن در معرض احتمال ابتلا به کرونا حدود ۱۷ روز خودش را در ژنو قرنطینه کرد، به تازگی به سر کار خود بازگشته است. وی گفت که اکنون هیچ علامتی ندارد و نیازی هم به آزمایش کرونا ندارد.

 

سمیه سوامیناتان، رئیس بخش علمی سازمان جهانی بهداشت گفت که نتایج کار مدرنا «کمابیش دلگرم کننده» بوده اما در مورد تأثیر نهایی و ایمنی آن و همچنین پیگیری حال دریافت‌کنندگان آزمایشی واکسن به مدت دو ماه برای کنترل عوارض جانبی احتمالی، همچنان باید منتظر ماند.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top