|
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, December 4, 2020
کد خبر: 1002557
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۰۶
هشدار سازمان ملل درباره خطر جدی قحطی
دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد درصدد کمک به هفت کشور دنیا از جمله افغانستان است که گفته می‌شود با خطر جدی قحطی مواجه شده‌اند.
وضعیت مسلمانان قحطی زده در سومالی  هشدار سازمان ملل درباره خطر جدی قحطی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل روز چهارشنبه با طرح این هشدار اعلام کرد که هفت کشور در آفریقا و خاورمیانه به دلیل درگیر شدن با مناقشات و نیز همه‌گیری بیماری کرونا به صورت جدی در معرض خطر قحطی قرار دارند.

 

سازمان ملل متحد قرار است به زودی ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به این کشورها اختصاص دهد.

 

مجوز اعطای این کمک مالی در حالی قرار است به زودی صادر شود که رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل بازگشت به جهانی که در آن قحطی برخی کشورها را در معرض تهدید قرار دهد، بسیار «ناپسند و زشت» توصیف کرده است.

 

در بیانیه دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل آمده که ۸۰ میلیون دلار از این کمک مالی به افغانستان، بورکینافاسو، کنگو، نیجریه، سودان جنوبی و یمن اختصاص خواهد یافت.

 

بر این اساس ۲۰ میلیون دلار دیگر نیز برای برنامه ریزی و انجام «اقدامات پیشگیرانه جهت مبارزه با قحطی در اتیوپی» اختصاص داده شده است؛ کشوری که از هفته‌های گذشته به صحنه نبردهای خونین میان نیروهای دولت فدرال و حامیان جنبش آزادی‌بخش مردم در منطقه تیگرای تبدیل شده و بسیاری از ساکنان مناطق شمالی را آواره و سرگردان کرده است.

 

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه خود تاکید می‌کند: «بدون اقدام فوری، مناطقی از بورکینافاسو، شمال شرقی نیجریه، سودان جنوبی و یمن با خطر جدی قطحی مواجه می‌شوند. این اولین باری است که از سال ۲۰۱۷ تاکنون قحطی و گرسنگی در مناطقی از سودان جنوبی مشاهده شده است.»

 

مارک لوکاک، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل نیز در این خصوص می‌گوید: «بازگشت به جهانی که قحطی در آن رایج است، برای جهانی که در آن بیش از اندازه کافی غذا برای همه وجود دارد، زشت و ناپسند است.»

 

سازمان ملل متحد اعلام کرده که این کمک مالی در وهله نخست به اقشاری چون زنان، دختران و افراد معلول که بیش از دیگران در معرض خطر و آسیب‌پذیر قرار دارند، اختصاص خواهد گرفت.

 

کلیه کشورهای نام برده شده بر اثر جنگ و مناقشات داخلی بی ثبات شده و شهروندان غیرنظامی در این کشورها با خطر مرگ و گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top