|
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, November 27, 2020
کد خبر: 1002861
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۲ - ۰۹:۱۳
شکایت انتخاباتی کمپین ترامپ در پنسیلوانیا ناکام ماند
ترامپ تاکنون به شکست اذعان نکرده و ادعاهایی دایر بر تقلب گسترده در انتخابات مطرح کرده است بی آنکه شواهدی محکمه پسند ارائه کند.
آمریکا شکایت انتخاباتی کمپین ترامپ در پنسیلوانیا ناکام ماند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دادگاهی در پنسیلوانیا شکایت کمپین ترامپ که خواستار ابطال میلیون ها رای پستی در این ایالت کلیدی بود را رد کرده است.

 

قاضی متیو بران گفت که این شکایت، که طی آن کمپین ترامپ مدعی نقض مقررات می شد، "بی ارزش" است.

 

با این تصمیم راه برای تصدیق پیروزی جو بایدن در این ایالت که صحنه مبارزات شدید انتخاباتی بود همواره می شود. آقای بایدن با اختلاف حدود ۸۰ هزار رای در این ایالت از رقیب خود جلوست.

 

به گزارش بی‌بی‌سی، این تازه ترین شکست برای دونالد ترامپ در دادگاه ها است که سعی داشته نتایج انتخابات سوم نوامبر که در آن شکست خورد را تغییر دهد.

 

ترامپ تاکنون به شکست اذعان نکرده و ادعاهایی دایر بر تقلب گسترده در انتخابات مطرح کرده است بی آنکه شواهدی محکمه پسند ارائه کند.

 

در پنسیلوانیا کمپین ترامپ از یک دادگاه فدرال خواسته بود تقریبا هفت میلیون رای را باطل کند که شکست خورد.

 

اما قاضی "متیو بران" در حکم خود نوشت که کمپین ترامپ برای پیش بردن این ادعا باید "مجهز به استدلال های قانع کننده حقوقی و براهین محکم دایر بر فساد افسارگسیخته" می بود.

 

او افزود که کارزار ترامپ در عوض "با ادله سست بنیاد و بی ارزش و اتهامات مبتنی بر حدس و گمان" که "شواهدی دال بر آنها وجود ندارد" به دادگاه آمده است.

 

او گفت: "در ایالات متحده آمریکا، با این ادله نمی توان رای حتی یک نفر را از او گرفت، چه رسد به این همه آرا در ششمین ایالت پرجمعیت کشور."

 

به این ترتیب آخرین تلاش عمده کمپین ترامپ برای به تاخیر انداختن تصدیق نتایج در این ایالت - که قرار است دوشنبه انجام شود - برطرف می شود.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top