|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 1003095
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۳ - ۱۹:۳۱
کشتی ترکیه‌ای مانع بازرسی آلمانی‌ها شد
یک کشتی ترکیه‌ای که مشکوک به حمل سلاح بود در سواحل بندر "بنغازی" در حوالی لیبی توسط نیروهای آلمانی اتحادیه اروپا متوقف شد.
22 کشتی ترکیه‌ای مانع بازرسی آلمانی‌ها شد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام‌نیوز، معاون ریاست جمهوری ترکیه اقدام آلمان در بازرسی از کشتی باری این کشور را مغرضانه خواند و افزود عملیات دریایی اروپا در مدیترانه یک سویه است.

به دنبال درگیری بین یک کشتی جنگی نیروی دریایی آلمان با یک کشتی باری مشکوک ترکیه نزدیک سواحل لیبی، یک مقام ارشد دولت ترکیه واکنش نشان داد.

«فواد اوکتای» معاون رئیس جمهور ترکیه غروب دوشنبه بازرسی کشتی این کشور از سوی یک ناوچه آلمانی  نزدیک ساحل «بنغازی» در لیبی را محکوم کرد. معاون رئیس جمهور ترکیه در این باره گفت: «عملیات دریایی اروپا موسوم به "آیرینی" مغرضانه و یک سویه است.»

به دنبال تقابل کشتی جنگی آلمان با یک کشتی باری ترکیه مشکوک به حمل سلاح به مقصد لیبی، ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که مانع تفحص کامل از سوی نیروهای آلمانی شده است.

بر اساس این گزارش،  آلمان و  ترکیه این تقابل را تایید کرده‌اند. وزارت دفاع آلمان اعلام کرده که نیروهای مستقر در ناوچه هامبورگ آلمان که در قالب ماموریت محوله ازسوی اتحادیه اروپا (آیرینی) به کشتی «روزالین» مشکوک شده و سپس خواستار تفحص این کشتی می‌شوند، اما با ممانعت خدمه کشی ترکیه ای و اعتراض آنها مواجه شده و مجبور به ترک این کشتی ‌شدند.

وزارت خارجه آلمان افزوده که در تفحص صورت گرفته هیچ مورد مشکوکی یافت نشد. منابع امنیتی ترکیه نیز گفتند که کشتی روزالین حاوی مواد غذایی و رنگ بوده و این کشتی آلمانی بود که قوانین بین المللی را نقض کرده است.

یک منبع امنیتی ترکیه در توضیحی در این باره گفت که نیروهای آلمانی بعد از ساعاتی تفحص در صبح دوشنبه  و پی بردن به این که بار این کشتی رنگ،مواد غذایی و بیسکویت است، کشتی را ترک کردند.

فارس

کلیدواژه ها:
کشتی  |  ترکیه  |  آلمان  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top