|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 1003123
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۴ - ۰۴:۲۰
چین رهبری آمریکا در بازار نفت را تصاحب می کند
ایالات متحده از ابتدای عصر نفت در اواسط قرن نوزدهم، در صنعت نفت پیشرو بوده است. با این حال براساس پیش بینی کارشناسان، در سال 2021، چین این موقعیت را در اختیار خواهد گرفت.
چین رهبری آمریکا در بازار نفت را تصاحب می کند  چین رهبری آمریکا در بازار نفت را تصاحب می کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، نشریه بلومبرگ نوشت، احتمال دارد که آمریکا در سال آینده میلادی رهبری خود را در پالایش نفت از دست بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ به نقل از آژانس بین المللی انرژی نوشت؛ ایالات متحده سال آینده ممکن است برای نخستین بار در تاریخ، رهبری خود در بازار پالایش نفت را از دست داده و جای خود را به چینی بدهد که در حال افزایش ظرفیت های خود است.

همانطور که در این نشریه اشاره شده، ایالات متحده از ابتدای عصر نفت در اواسط قرن نوزدهم، در صنعت نفت پیشرو بوده است. با این حال براساس پیش بینی کارشناسان، در سال 2021، چین این موقعیت را در اختیار خواهد گرفت. این تغییرات می تواند به این موضوع نیز بستگی داشته باشد که در چین حداقل چهار پالایشگاه نفت در حال حاضر در حال ساخت است و در سوی دیگر کارخانه های مشابه در ایالات متحده تعطیل می شوند.

به گفته این آژانس، ظرفیت کل پالایشگاه های چین می تواند به 1.2 میلیون بشکه در روز برسد که با پالایش نفت در سراسر انگلیس قابل مقایسه است. در همان زمان اشاره شده است که تقاضای جهانی سوخت به دلیل بحران ناشی از بیماری ویروسی کرونا کاهش یافته است. بنابراین حجم تولید و تصفیه روغن نیز باید کاهش یابد. این کاهش به میزان 1.7 میلیون بشکه در روز رکورد زد و بیش از نیمی از آن به شرکتهای آمریکایی رسید.

پیش از این اداره گمرک چین آماری را منتشر کرد که براساس آن این کشور از ژانویه تا اکتبر 2020 واردات نفت را 10.6 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2019 و واردات گاز را 4.7 درصد افزایش داده است. چین خرید نفت و گاز را در میان سقوط شدید قیمت های انرژی آغاز کرد. در این راستا، این کشور تنها 150.17 میلیارد دلار هزینه کرده است که 24.5 درصد کمتر از یک سال گذشته است.

از ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی، اقتصاد چین 0.7 درصد رشد داشته است. صندوق بین المللی پول خاطر نشان كرده است که چین به یكی از بزرگترین اقتصادهای جهان تبدیل خواهد شد كه این رشد را تا پایان سال 2020 نشان می دهد.

کلیدواژه ها:
چین  |  آمریکا  |  نفت  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top