|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 1003154
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۴ - ۱۲:۴۵
۲۸ هزار میلیارد تومان بورس بازان در جیب دولت
نماینده مجلس با اعلام اینکه حقوقی‌های وابسته به دولت و بانک‌ها از آینده بورس مطلع بودند، گفت: ۲۸ هزار میلیارد تومان مازاد فروش سهام از جیب مردم به حساب دولت رفت!
نماینده مجلس ۲۸  هزار میلیارد  تومان  بورس بازان  در جیب  دولت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی  جام نیوز،  احسان ارکانی درباره سرنوشت منابع حاصل از خرید سهام توسط مردم گفت: طی هفت ماه نخست امسال با دعوت رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد از مردم برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، ۳۲ هزار میلیارد تومان فروش سهام یعنی ۲۸ هزار میلیارد تومان مازاد درآمد مصوب دولت و شرکت‌های دولتی محقق شد.

 

وی افزود: وقتی بازار سرمایه با استقبال مردم و عرضه سهام شرکت‌های سودآور دولتی مواجه شود، حتی بیشتر از پیش‌بینی‌ها جلو می‌رود اما وقتی دولت، شرکت‌های وابسته به آن و بانک‌ها ناگهان دست به فروش سهام زدند و از بازار خارج شدند و بورس با سقوط وحشتناکی روبه‌رو شد و سرمایه مردم عادی در بورس به تاراج رفت.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: به نظر می‌رسد سهامداران حقوقی وابسته به دولت و بانک‌ها، دارای رانت اطلاعاتی از سرنوشت آینده بورس بودند که به صورت هماهنگ و ناگهانی با فروش سهام در اوج قیمت حبابی از بازار سرمایه بیرون رفتند و در واقع جیب سهامداران حقیقی یعنی مردم را در بورس خالی کردند!وی افزود: این ۲۸ هزار میلیارد تومان مازاد درآمد دولت از فروش سهام، پولی بود که از زندگی و جیب مردم به جیب دولت رفته است!

 

گسترش نیوز

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top