|
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ الاثنين ١١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Monday, January 25, 2021
کد خبر: 1003201
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۴ - ۲۰:۰۰
رفتار خشونت‌آمیز پلیس با پناهجویان
نیروهای پلیس فرانسه با استفاده آنها از گاز اشک آور، پناهجویان را مجبور به ترک کمپ جدید کردند.
برخورد خشن پلیس فرانسه با پناهجویان رفتار خشونت‌آمیز پلیس با پناهجویان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، چند صد مهاجر که در پی تخلیۀ اردوگاه بزرگ غیررسمی «سنت دنیس» در هفته گذشته سرگردان شده بودند و با برافراشتن چادرهایشان در مرکز شهر پاریس اردوگاه جدیدی ایجاد کرده بودند، عصر دوشنبه ۲۳ نوامبر با برخورد شدید نیروهای پلیس فرانسه به ویژه استفاده آنها از گاز اشک آور، مجبور به ترک کمپ جدید شدند.

 

یورش پلیس به این کمپ، حدود یک‌ساعت پس از آن آغاز شد که مهاجران توانستند کار نصب چادرها را به پایان برسانند. پلیس در حالی چادرها را از زمین می‌کند که هنوز مهاجران درون آنها نشسته بودند و برخی با گریه درخواست کمک می‌کردند.

 

حدود ۵۰۰ چادر که عمدتا متعلق به مهاجران افغان بود و زیر مجسمه جمهوری برپا شده بودند، برچیده شد و پس از آن نیز پلیس با گاز اشک آور و نارنجک‌های دودزا صدها مهاجر و طرفداران آنها را در خیابان‌های پاریس متفرق کرد.

 

مرتضی، مهاجر ۲۰ ساله افغان در گفتگو با یورونیوز گفت: «ما جایی برای رفتن نداریم. نمی‌خواهیم مانند حیوانات زندگی كنیم؛ ما فقط برای پناهندگی آمده‌ایم.»

 

شاهد الدین، مهاجر ۳۴ ساله افغان پس از بیرون رانده شدن از این مکان گریه کنان می‌گوید: «این رفتار خیلی خشونت آمیز است، ما فقط یک سقف می‌خواهیم.»

 

کورین توره، مسئول سازمان پزشکان بدون مرز در فرانسه نیز اعلام کرد: «تنها پاسخ مقامات زور است؛ حتی در وضعیت بحران سلامت. این قابل قبول نیست.»

 

بیش از ۳۰۰۰ نفر عمدتا مردان افغان از هفته گذشته پس از برچیدن اردوگاه غیررسمی سنت دنیس، در مراکز پذیرش پناهجویان یا سالن‌های بدنسازی استان ‌ایل-دو-فرانس به مرکزیت پاریس اسکان داده شده‌اند. با این وجود حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر دیگر همچنان در پاریس و حومه آن سرگردانند.

 

پلیس در قبال اردوگاه‌های غیرقانونی مهاجران سیاست «تحمل صفر» را به اجرا گذاشته است. این سیاست که از ابتدای سال جاری میلادی از سوی دیدیه لالمنت، رئیس پلیس پاریس اعمال شده، باعث شده که بسیاری از مهاجران از رفتن به منطقه سنت دنیس خودداری کنند اما در حومه پاریس سرگردان شوند. این خشونت ها باعث شده بسیاری از مهاجران نیز پاریس را به مقصد کاله در شمال فرانسه ترک کنند.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top