|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 1003259
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۵ - ۱۱:۰۵
سقوط سکه به زیر ۱۰ میلیون تا شروع ریاست جمهوری بایدن
در حالی که روز گذشته قیمت سکه با افت قابل توجهی مواجه شد و از نیمه کانال ۱۱ میلیون عقب نشست یک کارشناس بازار طلا و ارز با ارائه تحلیلی از سقوط قیمت سکه به زیر ۱۰ میلیون تا زمان آغاز ریاست جمهوری بایدن خبر داد.
سکه سقوط  سکه  به  زیر ۱۰  میلیون  تا  شروع  ریاست جمهوری  بایدن
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  پیش بینی وضعیت بازار سکه این روزها به دغدغه افراد زیادی تبدیل شده چرا که سرمایه ها و پس اندازهای فراوانی به سکه تبدیل شده و در خانه ها نگهداری می شود. چنانچه صاحبان این سرمایه ها حس کنند کاهشی که در روند بازار مشاهده می شود ادامه دار خواهد بود در فروش سکه های خود تعلل نمی کنند.از سوی دیگر نفع نوسان گیران بازار سکه اغلب در جهش های ناگهانی این کالا است که و آنها کمتر تمایل دارند بازار کاهشی باشد.

 

نرخ تعادلی سکه و دلار چقدر است؟

یک کارشناس بازار ارز و طلا پیش بینی های قابل تاملی را درباره آینده بازار سکه ارائه کرده است. وی می گوید:  بازار طلا و سکه ایران بیش از آن که تحت تاثیر قیمت اونس جهانی طلا باشد تحت تاثیر نرخ برابری دلار به ریال است. در حال حاضر با انتخاب بایدن به عنوان رئیس ‌جمهور آمریکا قیمت دلار روند نزولی دارد و این روزها در محدوده ۲۵هزار تومان است. انتظار می‌رود قیمت دلار از این هم پایین‌تر برود.

 

وی افزوده است: تا زمانی که بایدن رسما سکان ریاست جمهوری آمریکا را در دست بگیرد، روند نزولی نرخ دلار نیز در کشور ما ادامه خواهد داشت و با آغاز کار بایدن یک کاهش آخری را خواهیم داشت و ممکن است دلار حوالی ۲۰هزار تومان تثبیت شود. با دلار ۲۰هزار تومانی طبیعتا طلا می‌تواند بیش از قیمت‌های کنونی کاهشی باشد.

 

حسین اسدی نیا در پاسخ به این پرسش که امکان سقوط سکه به زیر ۱۱میلیون تومان وجود دارد، گفته است: بله این امکان کاملا وجود دارد و شخصا معتقدم حتما این اتفاق می‌افتد و حتی ممکن است قیمت‌سکه پایین‌تر از ۱۰میلیون تومان هم برود.

 

وی تصریح کرده است که با وجود احتمال سقوط سکه به زیر ۱۰ میلیون نرخ تعادلی سکه بین ۱۰ تا ۱۱میلیون تومان است.اسدی نیا این راهم گفته است که نرخ تعادلی دلار به اعتقاد وی در محدوده ۲۲ تا ۲۴ هزار تومان است، و بعد از تثبیت کوتاه‌مدت دلار در قیمت ۲۰هزار تومان، آرام آرام قیمت به نرخ تعادلی که همان ۲۲ تا ۲۴هزار تومان است برمی‌گردد.

 

کاماپرس

2025

کلیدواژه ها:
بایدن  |  اقتصاد  |  طلا  |  سکه  |  جام نیوز  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top