|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 1003265
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۵ - ۱۱:۱۷
پاسخ قالیباف به تذکر نادران
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفته آینده بودجه ۱۴۰۰ را بررسی می‌کند و بنده در آن جلسه شرکت خواهم کرد.
قالیباف  پاسخ قالیباف به تذکر نادران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفته آینده بودجه ۱۴۰۰ را بررسی می‌کند و بنده در آن جلسه شرکت خواهم کرد.

الیاس نادران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: بنده از اقدام همکاران خود در کمیته اصلاح ساختار بودجه دفاع می کنم چرا که ده ها جلسه برای تدوین طرح اصلاح احکام بودجه برگزار کردند و متن بسیار مناسبی برای اصلاح ساختار بودجه به صحن علنی مجلس ارائه شد.

وی بیان کرد: البته چند نکته وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد از جمله آن که براساس اصل ۸۵ قانون اساسی سمت نمایندگی مجلس قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست و همچنین اصل ۸۶ قانون اساسی هم می گوید که نمایندگان در ایفای وظایف نمایندگی خود و دادن رأی کاملاً آزاد هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعضای کمیسیون های مجلس باید بتوانند درباره مصوبات کمیسیون های خود پیشنهاد و رفع ابهام دهند و این رویه نباید در مجلس شورای اسلامی باقی بماند که اعضای یک کمیسیون نتوانند درباره مصوبات کمیسیون های خود اظهار نظر کنند.

نادران گفت: با ارائه لایحه بودجه، کمیسیون تلفیق تشکیل خواهد شد که ۵۰ عضو دارد و اگر این ۵۰ عضو از ارائه پیشنهادات خود محروم شوند، استقلال رأی از مجلس گرفته می شود و ما باید اجازه دهیم نمایندگان فرصت اظهار نظر داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما نباید متن مبهمی را که برای کشور مسئله ایجاد کند، تدوین و تصویب کنیم، اظهار داشت: خبرهایی درباره بودجه ۱۴۰۰ داریم که نشان می دهد دولت قصد دارد ۲۰۵ هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی را به فروش برساند که به معنای فاجعه و آینده فروشی و تحویل زمین سوخته به دولت بعدی است.

نادران تأکید کرد: این مسئله بسیار مهم است و لازم است کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و همچنین سازمان برنامه و بودجه در جلسه ای اصول کلی و پیشنهادات بودجه ۱۴۰۰ را مورد بحث و بررسی دقیق قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه گویا قرار است در بودجه سال آینده اموال دولت فروخته و همچنین اوراق چاپ شود، تصریح کرد: تقاضای بنده از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و همچنین هیئت رئیسه مجلس این است که این مسئله را جدی بگیرند و لازم است جدول بودجه که خلاصه بودجه است، مورد بحث و تبادل نظر قرار دهیم تا خدای نکرده کمیسیون تلفیق، کلیات بودجه ۱۴۰۰ را رد نکند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: ما باید روی جزئیات بودجه سال ۱۴۰۰ به توافق برسیم و لازم است اصول کلی قوانین بودجه در آن رعایت شود.

در ادامه محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس روز دوشنبه هفته آینده جلسه ای را برای بررسی مباحث کلی بودجه سال ۱۴۰۰ دارد که بنده هم در آن جلسه شرکت خواهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا در این جلسه مباحث کلی بودجه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و امیدوارم بتوانیم بودجه دقیقی با توجه به اصلاح ساختار بودجه داشته باشیم.

 

ایسنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top