|
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ الأحد ٣ جمادى الثانية ١٤٤٢ Sunday, January 17, 2021
کد خبر: 1003272
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۵ - ۱۱:۴۷
پیشنهاد جدید نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارگران
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد نمایندگان برای افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده خبر داد.
کارگر پیشنهاد جدید  نمایندگان  مجلس  برای  افزایش  حقوق  کارگران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد نمایندگان برای افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده خبر داد.حجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت افزایش حقوق کارگران در سال آینده، اظهار کرد: حقوق کارگران در بودجه سال آینده می‌بایست متناسب با نرخ تورم افزایش یابد، این موضوعی است که همواره دغدغه جامعه کارگری و نمایندگان مجلس بوده، اما غالبا محقق نشده است.

 

وی همچنین از برگزاری نشست شورای عالی کار در هفته آینده برای بررسی میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده خبر داد و گفت:   احتمال دارد که جلسه شورای عالی کار برای بررسی میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال 1400، هفته آینده برگزار شود.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه حداقل حقوق کارگران باید همتراز کارمندان در سال آینده افزایش یابد، اظهار کرد:  به نظر می‌رسد که با توجه به اینکه میزان افزایش حقوق‌ها، موضوع مشترک و تمامی مردم ایران است و کارگر و یا کارمند در کرامت نیز یکسان هستند و همه نیازمند زندگی با آسایش و بهره‌مندی از امکانات به طور یکسان هستند، بنابراین تبعیض فاحش در این زمینه وجود دارد که برخلاف میثاق ملی و قانون اساسی است.

 

حجت‌الاسلام ذاکر همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای دارید که توازن و تعادلی بین حقوق کارگران و کارمندان برقرار شود؟، افزود: البته تفاوت‌های حقوق و مزایا در طبقه‌بندی مشاغل وجود دارد که بحث دیگری است، اما کارگران واقعا در این خصوص تا به حال حق و حقوق‌شان ضایع شده که قصد داریم بتوانیم در مجلس آن را جبران کنیم.

 

وی تصریح کرد: در شرایطی که تورم در کشور وجود دارد، این میزان تورم برای همه است، اتفاقا کارگران از افزایش تورم مزمن بیشتر آسیب‌پذیرند و بیشتر باید مورد توجه قرار گیرند، بنابراین توجه به فرزندان و خانواده‌های آنها نیز باید بیشتر شود.

 

عضو کمسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: ما قصد در مجلس داریم گذشته‌ها و کاستی‌ها را در میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران جبران کنیم، نمی‌خواهیم از حقوق کارمندان کسر شود، اما توازن و تعادل میان دریافتی حقوق کارگران و کارمندان باید برقرار شود که قصد داریم این تعادل در حقوق کارگران و کارمندان در بودجه سال آینده لحاظ شود.

 

حجت‌الاسلام ذاکر در پایان با اشاره به پیشنهادات تعدادی از نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارگران در سال آینده، خاطرنشان کرد: پیشنهاد داده‌ایم که حقوق کارگران در سال آینده، حداقل بین 25 تا 30 درصد افزایش یابد، البته این پیشنهاد در جلسه هفته آینده شورای عالی کار نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

تسنیم

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top