|
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 27, 2021
کد خبر: 1003292
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۵ - ۱۴:۵۷
روشن شدن سیاست دولت بایدن در قبال ایران؛
وندی شرمن: برجام باید پایه‌ای برای توافقات دیگر باشد
مسئول تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای برجام در مصاحبه ای به صراحت اعلام می کند که اکنون شرایط منطقه دیگر همچون سال 2016 نیست و برجام باید پایه‌ای برای توافقات دیگر باشد.
وندی شرمن وندی شرمن:  برجام باید پایه‌ای برای توافقات دیگر باشد
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز، با انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، بسیاری از تحلیلگران منتظر سیاست های جدید کاخ سفید در قبال ایران هستند.

 

در حالی که دونالد ترامپ طی 4 سال ریاست جمهوری خود، سیاست فشار حداکثری در قبال ایران را به کار گرفته و رسما از برجام خارج شده بود، جو بایدن در تبلیغات انتخاباتی خود وعده بازگشت به توافق هسته ای با ایران را اعلام کرد.

 

این در حالی است که طی 3 سال گذشته پس از خروج آمریکا از برجام، ضررهای فراوانی به ایران وارد شده است و بسیاری معتقدند آمریکا برای ورود دوباره به برجام بایست خسارات گذشته را جبران کند.

 

در این بین، اصلاح طلبان نیز از حضور دوباره دموکرات ها در کاخ سفید ذوق زده شده و با خیال مذاکره دوباره با آمریکا روزهای خود را به شب می‌رسانند!

 

انتصاب آنتونی بلینکن، از اعضای سابق تیم مذاکرات هسته‌ای در دولت آمریکا به عنوان وزیر خارجه دولت جو بایدن از جمله مسائلی است که در روزهای اخیر با استقبال یکپارچه اصلاح طلبان همراه شد!

 

اما نکته قابل تامل آنجاست که در حال حاضر حتی دموکرات های آمریکا هم تنها به مذاکره برای بازگشت به برجام اکتفا نمی کنند و خواستار توافق های دیگر با ایران بر سر مسائلی همچون سیاست های منطقه‌ ای و فعالیت‌های موشکی هستند.

 

شاید صریح‌ترین اظهارنظر در این خصوص مربوط به مصاحبه روز گذشته وندی شرمن، عضور ارشد تیم مذاکرات هسته ای دولت آمریکا باشد.

 

او در این مصاحبه به صراحت اعلام می کند که اکنون شرایط منطقه دیگر همچون سال 2016 نیست و برجام باید پایه‌ای برای توافقات دیگر باشد.

 

شرمن در بخشی دیگر از سخنانش اظهار می کند: ما باید بر پایه برجام به فعالیت‌های موشکی ایران، رفتارهای بدخواهانه منطقه‌ای و مسئله حقوق بشر بپردازیم!

 

مصاحبه وندی شرمن در خصوص برجام

 

آنچه که تا اینجا می توان از سیاست احتمالی «جو بایدن» در قبال ایران دریافت کرد این است که با قرارگرفتن تندروترین دموکرات ها -که عملا با استقبال صهیونیست ها نیز همراه شده است- در حوزه‌هایی که با ایران سروکار بیشتری دارند، عملا تغییر چندانی در سیاست خارجی آمریکا و مسئله ایران اتفاق نخواهد افتاد و به نظر می رسد در آینده بایست شاهد اعمال تحریم های مختلف به بهانه فعالیت های موشکی، سیاست های منطقه ای و مسئله حقوق بشر باشیم.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top