|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 1003411
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۶ - ۱۶:۲۹
جنجال بر سر عفو مشاور رئیس جمهور آمریکا؛ از افتخار تا ننگ ملی!
رئیس جمهور تروریست آمریکا، مایکل فلین، اولین مشاور امنیت ملی خود را عفو کرده است. فلین به دروغ گفتن به اف‌بی‌آی در جریان تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا اقرار کرده بود.
مایکل فلین جنجال بر سر عفو مشاور رئیس جمهور آمریکا؛ از افتخار تا ننگ ملی!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دونالد ترامپ در توییتی در آستانه تعطیلات شکرگزاری نوشت که عفو مایکل فلین، که پیشاپیش انتظار آن می رفت، "باعث افتخار اوست."

 

فلین تنها عضو دولت ترامپ بود که به عنوان بخشی از تحقیقات رابرت مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا متهم شد.

 

او در سال ۲۰۱۷ به دروغگویی به اف بی آی (پلیس آگاهی فدرال) درباره تماس‌هایش با سفیر روسیه اقرار کرد. او بعدا سعی کرد اقرارنامه اش را پس بگیرد.

 

کاخ سفید روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که این عفو بالاخره به "تعقیب بی‌امان و جناحی یک مرد بی‌گناه" پایان می دهد.

 

جرود ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان از جمله کسانی است که این اقدام ترامپ را محکوم کرده است.

 

او در بیانیه ای نوشت: "این عفو غیراصولی به کسی اعطا شده که مستحق آن نیست. این لکه ناپاک دیگری بر میراث به سرعت در حال افول رئیس جمهور است."

 

حامیان فلین او را قربانی یک انتقامجویی سیاسی از سوی دولت اوباما برای نامشروع جلوه دادن دولت ترامپ با طرح ادعاهای غیرمستند تبانی با روسیه می دانند.

 

به گزارش بی بی سی، تحقیقات ۲۲ ماهه وزارت دادگستری که در سال ۲۰۱۹ پایان یافت، نتیجه گیری کرد که شواهدی برای اثبات تبانی ترامپ یا همکارانش با کرملین برای پیروزی در انتخابات ۲۰۱۶ وجود ندارد.

 

پیشتر در سال جاری، ترامپ مجازات راجر استون، یک متحد دیگر خود، را که از سوی بازرس ویژه تحقیقات روسیه متهم شده بود، تخفیف داد. استون به دروغ گفتن به کنگره، کارشکنی و نفوذ در شاهدان متهم شده بود.

 

او از حامیان اولیه و دوآتشه ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بود، هرچند تا پیش از آن دمکرات بود.

 

جمهوری خواهان، فلین را قهرمانی توصیف می کنند که در معرض پیگرد غیرمنصفانه قضایی قرار گرفت.

 

لیندزی گراهام، سناتور اهل کارولینای جنوبی و متحد نزدیک ترامپ گفت: "ژنرال فلین مامور روسیه نبود، بلکه قربانی تحقیقات و پیگردی با انگیزه سیاسی بود که طی آن هدف وسیله را توجیه می کرد."

 

کوین مکارتی، رهبر اقلیت جمهوری خواه در مجلس نمایندگان در توییتی نوشت: "آنچه برای ژنرال فلین اتفاق افتاد، ننگ ملی بود. هیچ شهروند آمریکایی نباید فقط به خاطر تعلق به یک حزب خاص سیاسی هدف قرار گیرد."

 

اما دمکرات ها فورا عفو او را محکوم کردند.

 

سناتور دمکرات کوری بوکر در توییتی نوشت: "هیچ کس نباید بالاتر از قانون باشد و این شامل رئیس جمهور و دوستانش می شود."

 

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان که دمکرات است، هم در بیانیه ای نوشت: "عفو مایکل فلین که دو بار به دروغ گفتن به اف بی آی درباره معامله با یک دشمن خارجی اقرار کرده بود، یک تباهی فاحش و سوءاستفاده ای گستاخانه از قدرت است. ترامپ بار دیگر از قدرت اعطای عفو برای حفاظت از کسانی که دروغ گفتند تا تخلفات او را پنهان کنند، استفاده می کند؛ همانطور که در مورد تخفیف مجازات راجر استون مشاور کمپین خود کرد، که در هفت مورد مجرم شناخته شده بود."

 

او افزود: "اقدامات مایکل فلین نقض جدی و خطرناک امنیت ملی بود. او باید پاسخگو باشد. با این حال ترامپ و تیم او همچنان رئیس جمهور را بالاتر از کشور قرار می دهند و با سیاسی کردن عدالت، از فلین و ترامپ در برابر قانون محافظت می کنند."

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top