|
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ٦ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 20, 2021
کد خبر: 1003722
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۹
بررسی زمان خروج از پروتکل الحاقی در فراکسیون نیروهای انقلاب
سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس نشست امروز این فراکسیون را تشریح کرد.
مجلس بررسی زمان خروج از پروتکل الحاقی در فراکسیون نیروهای انقلاب
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مجتبی یوسفی سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی، از برگزاری نشست صبح امروز این فراکسیون با حضور محمد باقر قالیباف رئیس قوه مقننه خبر داد و گفت: در این جلسه درباره ترور دانشمند هسته ای کشورمان محسن فخری زاده بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها که روز گذشته دو فوریت آن در صحن پارلمان تصویب شده بود، بحث تبادل نظر شد، ادامه داد:نمایندگان در این جلسه نقطه نظرات خود را درباره زمان خروج از پروتکل الحاقی مطرح کردند  برخی از وکلای ملت معتقد بودند که از زمان تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها از پروتکل الحاقی خارج شویم و اجرای مجدد آن را منوط به اجرای تعهدات طرف اروپایی در رفع تحریم ها کنیم. عده دیگری از نمایندگان نظرشان بر این بود که فرصت سه ماهه برای رفع تحریم ها داده شود و در صورتی که آنان این اقدام را انجام ندادند، اجرای پروتکل الحاقی متوقف شود.

نماینده اهواز در مجلس عنوان کرد:هیچ یک از نمایندگان در اصل موضوع اختلاف نظر نداشتند و همه معتقد بودند که ما باید برای رفع تحریم ها و مشکلات اقتصادی و همچنین جلوگیری از توطئه های آتی دشمنان در بحث امنیتی کشورمان اقدامات گام به گام را انجام دهیم و فردا این طرح در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس عنوان کرد: پس از خروج آمریکا از برجام اروپایی ها هم نتوانستند وعده های که در برجام داده بودند را عملیاتی کنند که باید برای پاسخ به این بدعهدی آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.

یوسفی تصریح کرد: در حال حاضر ما به صورت داوطلبانه اجرای پروتکل الحاقی را در دستور کار داریم که این مسئله باعث شده تا بخش زیادی از اطلاعات دانشمندان و مراکز حساس امنیتی ما در اختیار آنان قرار گیرد و دسترسی به اطلاعات ما به واسطه این مسئله بی حد و حصر شده است. در دکترین و دیپلماسی ما به هیچ وجه سلاح هسته ای وجود ندارد اما نباید اجازه دهیم که همه اماکن ما به واسطه پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی بی حد و حصر در اختیار آنان قرار گیرد.

 

تسنیم

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top