|
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ٦ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 20, 2021
کد خبر: 1003818
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۰
بیروت: آمدن بایدن گشایشی حاصل نمی‌کند
وزیر خارجه لبنان تأکید کرد که تغییر دولت آمریکا هرگز گشایشی برای این کشور حاصل نخواهد کرد چرا که گشایش برای لبنان در وحدت داخلی آن نهفته است.
111 بیروت: آمدن بایدن گشایشی حاصل نمی‌کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام‌نیوز، «شربل وهبه» وزیر خارجه لبنان با اشاره به مواضع ثابت آمریکا، تأکید کرد که تغییر دولت آمریکا با روی کار آمدن «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب این کشور، هرگز گشایشی در لبنان ایجاد نخواهد کرد.

وهبه در مصاحبه با روزنامه لبنانی «نداء الوطن» گفت:«هرگز با تغییر دولت آمریکا گشایشی در لبنان حاصل نخواهد شد چرا که وحدت داخلی عامل گشایش است و سیاست آمریکا نیز در قبال کشور ما ثابت است و لبنان اولویت آن‌ها نیست و من امیدوارم که تحریم‌ها متوقف شود اما هیچ کس نمی‌داند که این اقدامات متوقف خواهد شد یا در دولت جدید ادامه خواهد داشت».

وی در پاسخ به این سوال که آیا لبنان قصد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را دارد؟ تصریح کرد: «هرگز، مذاکرات مربوط به ترسیم (مرزهای دریایی) عادی‌سازی روابط نیست بلکه ترسیم مرزهاست، مذاکرات به صورت غیرمستقیم انجام می‌شود و در سال ۱۹۴۹ نیز زمانیکه لبنان برای مذاکرات آتش‌بس دعوت شد مگر اسرائیل را به رسمیت می‌شناخت؟ موانعی در این باره وجود دارد و ما صرف‌نظر از دیگر اعراب خصوصیات خود را داریم و اصل و اساس نیز توافق لبنان و وحدت ملی آن است».

وی در پاسخ به این سوال که لبنان امروز کجا قرار گرفته در محور ایران یا آمریکا؟ گفت:«لبنان در وسط قرار گرفته است و این موضع دشواری است، به استثنای دشمن صهیونیستی ما بایستی با همه طرف‌ها و همه دوستان رابطه داشته باشیم».

وزیر خارجه لبنان درباره بحران مالی این کشور نیز با اشاره به کسری بودجه گفت که وزارت خارجه تصمیم دارد تعدادی از سفارتخانه‌ها در خارج را به دلیل تنگنای مالی تعطیل کند.

وی درباره برقراری روابط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و ایران تأکید کرد: «در این زمینه تلاش فوق‌العاده‌ای می‌کنم، اعراب برادران ما هستند و من می‌خواهم روابطمان با آنها بدون خدشه‌دار شدن وحدت ملی، حفظ شود مصلحت در این است که روابط با اعراب حاشیه خلیج (فارس) و ایران حفظ شود و این مأموریت دشواری است».

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top