|
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ الجمعة ١٤ رجب ١٤٤٢ Friday, February 26, 2021
کد خبر: 1004544
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۶:۵۳
قالیباف: پاکستان نسبت به آزادی سه گروگان ایرانی اقدام فوری کند
رییس مجلس گفت: از دولت پاکستان انتظار داریم که نسبت به آزادی سه گروگان ایرانی اقدام فوری کند.
قالیباف قالیباف: پاکستان نسبت به آزادی سه گروگان ایرانی اقدام فوری کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمدباقر قالیباف در دیدار رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در ایران اظهار کرد: همکاری‌های دوجانبه ایران و پاکستان از سابقه عمیق فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی برخوردار بوده و این مهم نیز در میان مردم و دولت دو کشور در همه سطوح برقرار است.  

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: باید تلاش کنیم که همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های مختلف به ویژه اقتصادی، فرهنگی و مرزی بیش از پیش تقویت شود.

قالیباف با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور تصریح کرد: با توجه به مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان به عنوان دو کشور قدرتمند در منطقه، عملیاتی کردن بازارچه‌های مرزی می‌تواند موجب تقویت امنیت رفاه مرزنشینان دو کشور شود.

وی  همچنین درخصوص الزمات برقراری صلح و ثبات در منطقه گفت: جمهوری اسلامی برای گفت وگو با کشورهای مسلمان هیچ‌گونه پیش شرطی ندارد و البته تهدیدی هم برای هیچ کشوری به شمار نمی‌رود.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا صلح در افغانستان شکل بگیرد و البته دولت قانونی افغانستان نیز بتواند محوریت این کار را در چارچوب قانون اساسی پیگیر شود تا مردم به یک امنیت و صلح پایدار دست یابند.

قالیباف تاکید کرد: از دولت پاکستان انتظار داریم که نسبت به آزادی سه گروگان ایرانی اقدام فوری کند.

ترور شهید فخری‌زاده برخلاف تمامی هنجارهای بین المللی بود
رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در ایران هم در این دیدار ضمن تسلیت شهادت شهید فخری زاده به ملت و دولت ایران اظهار کرد:  اقدام تروریستی که منجر به شهادت شهید فخری‌زاده شده است، برخلاف تمامی هنجارهای بین المللی و روابط بین دولتی بوده و دولت و ملت پاکستان با ملت و دولت ایران اعلام همبستگی می‌کند.  
وی تاکید کرد: دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران در پذیرایی از زائران پاکستانی مهمان نوازانه برخورد می‌کنند که از این بابت نیز از ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران نهایت تشکر را داریم. ضمن اینکه به دنبال این هستیم تا سفر زائران پاکستانی به ایران تسهیل‌ شود.
سفیر پاکستان در ایران همچنین در این دیدار بازگشایی بازارچه های مرزی را اولویت دولت متبوع خود عنوان کرد.

 

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top