|
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ الثلاثاء ٥ جمادى الثانية ١٤٤٢ Tuesday, January 19, 2021
کد خبر: 1005337
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۸:۰۰
جریمه شهرداری به دلیل استخدام بیش از حد زنان!
شهرداری پاریس به دلیل استخدام بیش از حد زنان در پست‌های بالای مدیریتی در سال ۲۰۱۸، ۹۰ هزار یورو جریمه شد.
ان ایدالگو، شهردار پاریس جریمه شهرداری به دلیل استخدام بیش از حد زنان!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، ان ایدالگو، شهردار پاریس روز سه شنبه ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) در نشست شورای شهر پاریس با اعلام این موضوع، این تصمیم علیه شهرداری را «پوچ»، «ناعادلانه»، «غیرمسئولانه» و «خطرناک» خواند.

 

ایدالگو با محکوم کردن این تصمیم دولتی گفت: «همه ما باید موضوع انتصاب زنان را با جدیت و قاطعیت به پیش ببریم زیرا شکاف (جنسیتی) در پست‌های مدیریتی در تمام فرانسه همچنان زیاد است و این عقب‌ماندگی باید جبران شود. بله، برای پیش بردن این موضوع و رسیدن به برابری (جنسیتی) دقیقا باید گام‌ها را پرشتاب‌تر کرد و همچنان زنان بیشتری را به مدیریت گماشت. من حتی دارم نامگذاری خیابان‌ها به نام زنان را هم افزایش می‌دهم.»

 

شهردار پاریس همچنین اعلام کرد که در نخستین روزهای سال آینده میلادی برای دادن چک مربوط به جریمه دولتی، به وزارت خدمات دولتی رفته و تمام زنان مدیر زیردستش را هم با خود به آنجا خواهد برد.

 

بر اساس قانونی موسوم به «سوواده» در فرانسه که در سال ۲۰۱۳ تصویب شد، ترکیب جنسیتی مدیران عالی‌رتبه در سازمان‌های دولتی نباید از نسبت ۴۰ به ۶۰ برای زنان و مردان فراتر رود. شهرداری پاریس به این دلیل جریمه شده است که در سال ۲۰۱۸ ترکیب مدیران عالی‌رتبه زن به مرد در این سازمان، ۱۱ به ۵ بود و به این ترتیب نسبت زنان در این پست‌ها از ۶۰ درصد فراتر رفته و به ۶۹ درصد رسیده بود.

 

قانون نسبت جنسیتی مدیران در سال ۲۰۱۹ لغو شد، اما جریمه شهرداری چون مربوط به سال ۲۰۱۸ بوده که قانون هنوز وجود داشته، باید پرداخت شود.

 

 

یورونیوز

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top