|
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ الجمعة ١٤ رجب ١٤٤٢ Friday, February 26, 2021
کد خبر: 1005844
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۰/۲ - ۱۰:۵۵
واکنش حوزه‌های علمیه به تحریم جامعه المصطفی(ص)
تحریم جامعه المصطفی العالمیه برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران است.
اعرافی  واکنش حوزه‌های علمیه به تحریم جامعه المصطفی(ص)
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مدیر حوزه های علمیه در واکنش به تحریم جامعه المصطفی العالمیه با صدور بیانیه‌ای آورده است: تحریم جامعه المصطفی العالمیه برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران است.

در بیانیه آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه و رئیس شورای سیاستگذاری المصطفی(ص) آمده است: جامعه المصطفی به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای علمی حوزوی کشور و یکی از معتبرترین دانشگاه های بین المللی که عضویت در چندین نهاد مهم بین المللی را داشته و ده ها تفاهم نامه با مراکز و دانشگاه های معتبر داخلی و بین المللی دارد امروزه و پس از ده ها سال تلاش تحسین برانگیز سهم شایانی در مناسبات علمی، آموزشی و پژوهشی اسلامی دارد و همواره نمادی از تخصص مداری، عقلانیت و اعتدال بوده است و هزاران دانش آموخته فاضل و ارجمند را تقدیم عرصه بشریت نموده است.

بیانیه ادامه یافته است: تحریم چنین مجموعه علمی بین المللی که در خدمت انسانیت، پیشرفت، عدالت و حقیقت طلبی است بیشتر از پیش نشانگر خوی استکباری و سلطه جویی و تجاوزگری آمریکا است، صد البته‌ از دولت ظالم امریکا که دهها سال ، آلوده به ظلم، خون ریزی، جنگ افروزی، خیانت به ملت ها، دفاع از حکومت های مرتجع و مستبد، ترور نخبگان علمی و عالمان و کشتار میلیون ها انسان بیگناه در جهان به ویژه کشورهای مسلمان است، انتظاری هم غیر از این نیست.

بیانیه حاکی است: حوزه های علمیه ضمن محکومیت این اقدام نابخردانه و ظالمانه و غیر انسانی اعلام می دارد این تحریم نیز همانند دیگر تحریم های علیه ایران راه به جایی نبرده و سرانجامی جز رسوایی و سرعت بخشیدن به افول امریکا و صهیونیزم بین الملل و  پیشرفت و انسجام ایران نخواهد داشت.

بیانیه می افزاید: حوزه های علمیه و جامعه المصطفی و همه نهادهای علمی و فرهنگی کشور مصمم تر از گذشته راه های دشوار رسیدن به قله های علمی و در نوردیدن مرزهای دانش و پیشتازی تحقق تمدن نوین اسلامی را پی خواهد گرفت و به آینده روشن ملت و نظام جمهوری اسلامی و عبور از همه تحریم ها و موانع و وصول به جایگاه شایسته و فاخر بین المللی امیدوار است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا چند روز پیش آذرماه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن و همچنین دانشگاه بین المللی جامعة المصطفی به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه به‌شمار می‌رود افزوده شده ‌است.

 

ایسنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top