|
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ٦ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 20, 2021
کد خبر: 1005998
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۰/۳ - ۱۸:۰۶
آزمون سراسری 1400 ویژه داوطلبان نظام قدیم برگزار نمی‌شود
کنکور آزمون سراسری 1400 ویژه داوطلبان نظام قدیم برگزار نمی‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اطلاعیه‌ای، اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر موافقت این وزارتخانه با برگزاری آزمون سراسری ویژه داوطلبان نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمده است: براساس قانون، هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری آزمون سراسری برعهده شورای سنجش و پذیرش است و در این مورد، وزیر علوم بدون نظر شورا اختیار تصمیم‌گیری ندارد.

بر اساس دعوتنامه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، جلسه‌ای در محل کمیسیون در مورخ ۰۲.‏۱۰.‏۹۹‬ با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تشکیل شد.

در این جلسه در مورد تصمیم شورای سنجش و پذیرش کشور مبنی بر عدم برگزاری آزمون اختصاصی برای داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم آموزش وپرورش صحبت شد.

متاسفانه پس از پایان جلسه یکی از نمایندگان محترم حاضر در جلسه مطالبی منتشر کرده که در آن ادعا شده است، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با برگزاری آزمون اختصاصی مذکور در آزمون سراسری ۱۴۰۰ موافقت کرده است.

ضمن تکذیب این مطلب، اعلام می دارد که اتخاذ تصمیم، قانوناً در اختیار شورای سنجش و پذیرش است و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که یکی از اعضای شوراست، اختیار تصمیم‌گیری بدون نظر شورا ندارد و مطالب اعلام شده صحت ندارد.

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top