|
پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ٧ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 21, 2021
کد خبر: 1007949
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۱۰
اروپایی‌ها از ایران خواستند به دیپلماسی فرصت بدهد تا برجام را نجات دهد!
به‌رغم فرصت چندین ساله ایران به کشورهای اروپایی برای عمل به تعهدات خود در برجام و رفع تحریم‌های ظالمانه، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای از ایران خواست به دیپلماسی فرصت بدهد تا برجام را نجات دهد!
اروپا اروپایی‌ها از ایران خواستند به دیپلماسی فرصت بدهد تا برجام را نجات دهد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش جام نیوز، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای از ایران خواست تا در تصمیم خود برای غنی‌سازی اورانیوم با خلوص بالا تجدیدنظر کند و به دیپلماسی فرصت بدهد تا برجام را نجات دهد!

 

۲۷ کشور اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اقدام ایران برای غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد در تاسیسات زیرزمینی فردو را قدمی بسیار جدی در توسعه برنامه هسته‌ای دانستند و از این موضوع "عمیقا" ابراز نگرانی کردند.

 

اروپایی‌ها که طی سال‌های گذشته با پیروی بی چون و چرا از آمریکا، تمام تحریم‌هایی که با برجام لغو شده بود را علیه ایران اعمال کردند،  در بیانیه خود آورده اند "در این مقطع حساس، اقدام ایران به تضعیف تلاش‌ها برای ایجاد یک روند دیپلماتیک منتهی خواهد شد. ما از ایران می‌خواهیم که از تنش‌های بیشتر خودداری کند و بلادرنگ در روند پیش گرفته تجدیدنظر کند".

 

این بیانیه یک روز پس از آن صادر می‌شود که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران بسیار سریع در حال حرکت به سوی غنی‌سازی ۲۰ درصد است و برای نجات برجام فقط چند هفته وقت باقی مانده است و نه چند ماه.

 

106

کلیدواژه ها:
برجام  |  اروپا  |  تحریم  |  ایران  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top