|
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ٢٣ رجب ١٤٤٢ Sunday, March 7, 2021
کد خبر: 1008909
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۳ - ۲۱:۵۷
علت انفجارهای بغداد از نظر کتائب حزب‌الله عراق
سخنگوی «کتائب حزب‌الله» عراق در ارتباط با انفجارهای روز گذشته در بغداد تصریح کرد که این انفجارها به منظور نگه داشتن نیروهای آمریکا در خاک عراق آن هم به بهانه‌ برقراری امنیت صورت گرفته است.
کتائب حزب‌الله علت انفجارهای بغداد از نظر کتائب حزب‌الله عراق
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، «محمد محیی» در گفت‌و‌گو با شبکه «المسیره» در ارتباط با انفجا‌ر‌های انتحاری روز گذشته در بغداد اطلاعاتی ارائه کرد.
روز گذشته، دو انفجار انتحاری در منطقه الباب الشرقی در بغداد به وقوع پیوست که طبق آخرین آمار وزارت بهداشت عراق در پی آن، ۳۲ تن کشته و ۱۱۰ نفر دیگر مجروح شدند.


محمد محیی در این خصوص گفت: «در پس انفجارهای روز گذشته توطئه‌ای مرتبط با محور شر آمریکایی-صهیونیستی-سعودی قرار دارد و هدف این محور حمایت از گروه‌های داعشی و تکفیری است».
سخنگوی کتائب حز‌ب‌الله عراق ادامه داد: «انفجارهای روز گذشته در راستای تلاش برای اجرای برنامه آمریکا در منطقه و به منظور تلاش برای نگه داشتن نیروهای آمریکا در عراق صورت گرفته، آن هم به بهانه‌های امنیتی».


وی افزود:‌ «کشاندن نبرد به داخل [خاک] عراق هدفی سعودی است آن هم در راستای "معامله قرن" و به منظور سوق دادن عراق به سمت عادی‌سازی روابط [با رژیم صهیونیستی]».
محمد محیی همچنین هشدار داد: «ما در برابر مرحله‌‌ای جدید از تقابل قرار گرفته‌ایم که باید در برابر آن ایستادگی کرد. این نبرد به خانه همان کسی کشانده خواهد شد که آن را شعله‌رو ساخته است».
سخنگوی کتائب حزب‌الله در بخش پایانی اظهارات خود گفت: «گروه‌هایی تکفیری وجود دارند که در پایگاه‌های آمریکا در سوریه، در مرزهای عراق با سوریه یا در مرزهای عراق و اردن آموزش داده می‌شوند».

 

فارس

کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top