|
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ٢٣ رجب ١٤٤٢ Sunday, March 7, 2021
کد خبر: 1008912
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۳ - ۲۲:۲۲
دیدار وزیرخارجه روسیه با هیئت مشترک اپوزیسیون سوری
در همین روز میخائیل باگدانوف، معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی با هیئت مذکور رایزنی های مفصلی داشت.
دیدار وزیرخارجه روسیه با هیئت مشترک اپوزیسیون سوری دیدار وزیرخارجه روسیه با هیئت مشترک اپوزیسیون سوری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم،سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با قدری جمیل، حامد المحامید، جمال سلیمان و مهند دلیکان نمایندگان اپوزیسیون سوری در فرمت های مسکو و قاهره دیدار کرد.

وزارت خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که در جریان این دیدار، طرفین در خصوص حل و فصل جامع سیاسی بحران سوریه بر اساس مفاد قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل تبادل نظر کردند. شرکت کنندگان سوری تلاش های خود را برای ایجاد هماهنگی میان نیروهای اپوزیسیون سوری به اطلاع طرف روسی رساندند.

لاوروف بر آمادگی همیشگی روسیه برای ادامه مساعدت به پیشبرد گفتگوهای جامع "بین سوری" با هدف تسریع عادی سازی شرایط در سوریه، تاکید کرد.

در همین روز میخائیل باگدانوف، معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی با هیئت مذکور رایزنی های مفصلی داشت.

دو طرف در خصوص چشم اندازهای کار کمیته بین سوری قانون اساسی و نشست برنامه ریزی شده آن در تاریخ ۲۵-۲۹ ژانویه (دوشنبه و سه شنبه آینده) ژنو و نیز موضوع فعال سازی دیگر فرمت های گفتگوهای جامع بین سوری با حضور همه گروه های اشاره شده در قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل در فراید حل و فصل بحران در سوریه، گفت و گو کردند.

انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top