|
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ الجمعة ١٤ رجب ١٤٤٢ Friday, February 26, 2021
کد خبر: 1009039
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۲۲:۲۸
افزایش تنش در کنگره آمریکا پس از حمل سلاح توسط یک نماینده جمهوریخواه
تنش های ناشی از حوادث روز ۱۷ دی ماه در کنگره آمریکا، پس از حمل سلاح توسط یکی از نمایندگان جمهوریخواه در صحن مجلس نمایندگان این کشور افزایش یافته است.
کنگره افزایش تنش در کنگره آمریکا پس از حمل سلاح توسط یک نماینده جمهوریخواه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از نشریه هیل، نگرانی های جدید در آمریکا حدود دو هفته پس از حمله مرگبار روز ۶ ژانویه (۱۷ دی) به ساختمان کنگره با حمل سلاح توسط اندی هریس نماینده جمهوریخواه ایالت مریلند در مجلس نمایندگان افزایش یافته است.
دستگاه فلزیابی که به تازگی در مجلس نمایندگان تعبیه شده است، با عبور هریس هشدار و سلاح مخفی شده توسط وی را تشخیص داد.
پیشتر نیز گزارش هایی در مورد دور زدن دستگاه های فلزیاب توسط دیگر جمهوریخواهان منتشر شده بود. برخی از دموکرات ها حالا به صورت علنی بیان کردند که در برابر برخی از همکاران خود احساس امنیت نمی کنند.


خشونت و بی نظمی حاصل از حمله طرفداران دونالد ترامپ رییس  جمهوری پیشین  آمریکا به ساختمان کنگره سبب  ترس قانونگذاران آمریکایی از این شده است که شاید بالا گرفتن مناظرات بین نمایندگان منجر به خشونت شود.
مناظره های شدید قانونگذاران آمریکایی در گذشته معمولا به خشونت میان آنان انجامیده است. بسیاری از درگیری های فیزیکی در جریان بحث های نمایندگان درباره موضوع هایی همچون  برده داری در قرن ۱۹ میلادی، سقط جنین در ۱۸۵۶ و درگیری شدید میان نماینده جمهوریخواه پنسیلوانیا و نماینده دموکرات کالیفرنیا در سال ۱۸۵۸ ریشه در گذشته دارد.
همچنین اوایل ماه جاری میلادی نیز یک درگیری بین نمایندگان (از جمله هریس) در جریان بحث شبانه بر سر نتایج آرای کالج الکترال شکل گرفت.

 

ایرنا

کلیدواژه ها:
کنگره  |  تنش  |  سلاح  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top