|
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ١٦ رجب ١٤٤٢ Sunday, February 28, 2021
کد خبر: 1009354
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۰:۵۴
مصوبه استیضاح ترامپ رسما تقدیم سنای آمریکا شد
مجلس نمایندگان آمریکا مصوبه استیضاح ترامپ را رسما به مجلس سنا تقدیم کرد. بررسی این استیضاح روز ۹ فوریه آغاز می‌شود. ترامپ از سوی قانون‌گذاران ایالات متحده متهم به «تحریک به شورش» شده است.
ترامپ مصوبه استیضاح  ترامپ رسما تقدیم سنای آمریکا شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

    به گزارش جام نیوز، دومین مصوبه استیضاح دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا رسما تقدیم مجلس سنا شد. نمایندگان مجلس قانون‌گذاری در این مصوبه ترامپ را به "تحریک به شورش" متهم کرده‌اند.

 

بررسی استیضاح ترامپ در سنا روز ۹ فوریه آغاز می‌شود. دموکرات‌ها ترامپ را مسئول حمله هوادارانش به کنگره در روز ششم ژانویه می‌دانند. در جریان این حمله پنج نفر از جمله یک پلیس کشته شدند.

 

هرچند ترامپ دیگر رییس جمهور نیست، اما در صورت پذیرش این استیضاح از سوی سنا او برای تمام عمر از داشتن مسئولیت در دولت فدرال محروم می‌شود.

 

در روند بررسی استیضاح، نمایندگان سنا نقش هیأت منصفه را دارند و باید درباره محکوم کردن یا نکردن ترامپ به اتهامی که نمایندگان مجلس قانون‌گذاری به او وارد کرده‌اند، تصمیم بگیرند. به این منظور باید دو سوم نمایندگان به استیضاح رأی مثبت بدهند. به این ترتیب حداقل ۱۷ نماینده جمهوری‌خواه به اضافه تمامی سناتورهای دموکرات باید با استیضاح موافقت کنند.

 

ترامپ اولین رییس جمهوری آمریکاست که دو بار مورد استیضاح قرار می‌گیرد. نخستین مورد استیضاح او به اتهام سوءاستفاده از قدرت بود که در مجلس سنا رد شد.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top