|
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٨ رجب ١٤٤٢ Tuesday, March 2, 2021
کد خبر: 1009504
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۰:۱۹
عامل گرانی روغن مجلسی ‌ها هستند !
سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص وضعیت بازار روغن و دلیل کمبود آن تصریح کرد: از وقتی گفتند ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالا‌های اساسی حذف می‌شود احتکار شروع شد.
روغن عامل  گرانی  روغن  مجلسی ‌ها  هستند !
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص وضعیت بازار روغن و دلیل کمبود آن تصریح کرد: از وقتی گفتند ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالا‌های اساسی حذف می‌شود احتکار شروع شد.او افزود: هیچ تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی روغن وجود ندارد.

 

این مقام مسئول بیان کرد: حدود ۲ ماه است که بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی از جمله روغن در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح است و این سبب افزایش تقاضای خرید روغن به خصوص در بخش صنعت شده است. عامل گرانی روغن مجلسی‌ها هستند.سیف گفت: بیشترین کمبود در روغن نیمه جامد است که مصرف مشترک میان خانوار و صنعت است و به شدت مصارف صنعت، بالا رفته است.

 

بیشتر از نیاز کشور، تولید و توزیع روغن داشتیم

او ادامه داد: انتظارات تورمی در افزایش تقاضا دخیل است . امروز این انتظار تورمی برای روغن ایجاد شده در حالی که بر اساس آخرین جلسه تنظیم بازار، دولت هیچ تصمیمی برای تغییر نرخ  ارز کالاهای اساسی از جمله روغن ندارد.

 

 

سیف با اشاره به اینکه مولفه‌های زیادی بر روی بازار اثر دارد، افزود: از ابتدای امسال حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن روغن خام در اختیار کارخانجات روغن نباتی کشور قرار داده و تولید شده است.او با بیان اینکه طی سه سال گذشته مصرف روغن در کشور به طور متوسط حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن در سال است، گفت: بنابراین در ۱۰ ماه گذشته حتی بیشتر از نیاز کشور، تولید و توزیع روغن داشتیم.

 

سیف افزود: با توجه به مشکلات ارزی و تحریم، واردات روغن ۴۳۲ هزار تن کاهش یافت، اما به واسطه تدابیر دولت، ​ در این مدت ۵۳۲ هزار تن از محل ذخایر راهبردی توزیع کردیم و در عرضه کالا مشکلی نداریم.او افزود: پس از شکست نظام استکبار جهانی و رای نیاوردن ترامپ، حس می‌کنیم نیازمند رسیدن به آرامش هستیم تا بتوانیم متغیرهایمان را در یک وضع با ثبات تری ببینیم و برای نرخ ارز کالاهای اساسی تصمیم بگیریم.

 

وقایع روز

2025

کلیدواژه ها:
روغن  |  اقتصاد  |  مجلس  |  جام نیوز  |  ارز  |  دولت  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top