|
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٨ رجب ١٤٤٢ Tuesday, March 2, 2021
کد خبر: 1009512
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۰:۴۷
رفتار عجیب رئیس سازمان تامین اجتماعی درباره تعیین حقوق سال آینده کارگران !
در حالی که مجلس میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان لشگری و کشوری را ۲۵ درصد اعلام کرده، رئیس سازمان تامین اجتماعی بدون توجه به سازوکار شورای عالی کار و خارج از وظیفه خود اعلام کرده که حقوق کارگران در سال آینده ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.
سالاری رفتار عجیب  رئیس  سازمان تامین اجتماعی  درباره  تعیین  حقوق  سال  آینده  کارگران !
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  هر ساله میزان افزایش حقوق کارمندان و کارگران با سازوکارهای جداگانه‌ای تعیین می‌شود. دولت در لایحه بودجه میزان افزایش حقوق کارمندان خود را تعیین می‌کند و این مقدار با چکش کاری و تصویب نهایی مجلس نهایی می‌شود.

 

در خصوص حقوق کارمندان دولت در سال آینده، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس اعلام کرده که بین چند سناریو افزایش حقوق، در نهایت مصوب شد  حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان لشگری و کشوری ۲۵ درصد افزایش یابد.

 

میزان افزایش حقوق کارگران هر ساله در یک شورای سه جانبه متشکل از نماینده کارگران، نماینده کارفرمایان و دولت تعیین می‌شود. معمولا در جلساتی که در ماه‌های بهمن و اسفند هر سال تشکیل می‌شود برای حقوق کارگران در سال بعد تصمیم‌گیری می‌شود.هنوز خبری از شروع جلسات شورای عالی نیست، اما مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده که حقوق کارگران در سال آینده ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

 

مصطفی سالاری در این خصوص عنوان کرده است: با توجه به اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق و افزایش سنوات دستمزد، حقوق کارگران در سال آینده حداقل ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.این میزان افزایش حقوق در حالی اعلام شده که تعیین میزان افزایش حقوق کارگران در حوزه وظایف سازمان تامین اجتماعی نیست.

 

تجارت نیوز

2025

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top