|
پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ الخميس ١٣ رجب ١٤٤٢ Thursday, February 25, 2021
کد خبر: 1009527
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۱:۴۱
مواضع اتحادیه اروپا در مورد برجام و دولت جدید آمریکا
سخنگوی اتحادیه اروپا با ابراز امیدواری نسبت به دوران بایدن تاکید کرد: تمام تلاش‌ها بر زنده نگه داشتن برجام متمرکز است. به لطف تلاش‌های اروپا، ترامپ موفق به احیای تحریم‌های سازمان ملل نشد.
 پیتر استانو مواضع اتحادیه اروپا در مورد برجام و دولت جدید آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پیتر استانو، سخنگوی سیاست امنیتی و امور خارجی اتحادیه اروپا (سخنگوی جوزپ بوررل) است. وی در گفت‌وگویی کوتاه با ایلنا به بیان مواضع اتحادیه اروپا در مورد برجام و دولت جدید در ایالات متحده پرداخت.

بایدن فصل جدیدی را در روابط اتحادیه اروپا و ایالات متحده آغاز می‌کند

آماده احیای مشارکت خود با آمریکا هستیم

پیتر استانو در ابتدا در مورد دوران پیش روی اروپا با روی کار آمدن بایدن گفت: ما امیدواریم همکاری و هماهنگی بیشتری در بسیاری از امور با ایالات متحده داشته باشیم.

وی هم چنین به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا اشاره کرد گفت: روی کار آمدن جو بایدن فصل جدیدی را در روابط اتحادیه اروپا و ایالات متحده آغاز می‌کند. همانطور که رئیس‌جمهور بایدن اشاره کرد‌، کارهای زیادی برای اصلاح و بازسازی وجود دارد هم در داخل و هم در خارج از کشور آمریکا. اما انتخاب بایدن بیش از هر چیز اکنون به منزله فرصت است. ما به عنوان اتحادیه اروپا آماده احیای مشارکت خود با آمریکا هستیم.

تمام تلاش‌ها بر زنده نگه داشتن برجام متمرکز است

سخنگوی جوزپ بوررل در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به احیای برجام گفت: در این خصوص باز هم به بیانیه اتحادیه اروپا که به تازگی منتشر شده است، اشاره می‌کنم. ما در این بیانیه تاکید کردیم که اتحادیه اروپا تعهد قوی خود را نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک و پشتیبانی مداوم از آن تکرار می‌کند.

وی با بیان اینکه برجام عنصر اصلی در ساختار منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای جهانی است، گفت: توافق هسته‌ای یک دستاورد دیپلماسی چندجانبه است که شورای امنیت سازمان ملل متحد آن را به اتفاق آرا تایید کرد.

پیتر استانو افزود: تمام تلاش‌های ما بر زنده نگه داشتن برجام و حصول اطمینان از اجرای کامل آن توسط همه امضاکنندگان و همچنین تلاش برای بازگشت ایالات متحده به این توافق متمرکز است.

اتحادیه اروپا همواره به تعهدات خود عمل کرده است!

با تلاش‌های اروپا، ترامپ موفق به احیای تحریم‌های سازمان ملل نشد

وی در مورد بدعهدی‌های اروپایی‌ها در مورد ایران گفت: اتحادیه اروپا همیشه به تعهدات خود عمل کرده است! توسعه اینستکس INSTEX فقط یکی از این موارد است. علاوه بر این، واکنش اتحادیه اروپا همیشه در اظهار تاسف از خروج ایالات متحده از برجام و برقراری مجدد تحریم‌های یک جانبه آمریکا و تأثیر منفی آن بر ایران بسیار شفاف بوده است. در حقیقت، به لطف تلاش‌های اتحادیه اروپا بود که دولت ترامپ برای تجدید تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران موفق نبود.

کرونا مهم‌ترین اتفاق سال گذشته بود

این مقام ارشد اروپایی در ادامه در مورد مهم‌ترین اتفاقات جهان در سالی که گذشت گفت: بسیاری از وقایع و تحولات مهم وجود داشت ، بزرگترین آنها البته همه‌گیری ویروس کرونا و پیامدهای آن بود.

 

ایلنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top