|
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ السبت ٢٢ رجب ١٤٤٢ Saturday, March 6, 2021
کد خبر: 1010178
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۳:۳۵
بیش از 50 درصد عامل شیوع کرونا، مراسم‌های عزا و عروسی است
کرونا بیش از 50 درصد عامل شیوع کرونا، مراسم‌های عزا و عروسی است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، عباسعلی درستی امروز در  جلسه ستاد کرونا در شهرستان عجب‌شیر  با بیان اینکه بیش از ۵۰درصد عوامل سرایت کرونا مراسم‌ها هستند، اظهار داشت: برگزاری مراسم‌های ترحیم، عروسی و هرگونه تجمع یکی از اصلی‌ترین عوامل افزایش مبتلایان به کرونا است؛ با برگزاری هر مراسمی جمعیت زیادی روانه بیمارستان‌های استان می‌شوند.

وی گفت: امروز زمان جنگ بهداشت و درمان است و نباید از خطاهای افراد چشم پوشی کنیم چرا که برخی مراسم‌ها در شهرستان عجب‌شیر باید مدیریت شود تا جلوی شروع کرونا را بگیریم.

درستی با تاکید بر اینکه شرایط حساس است، ادامه داد:اگر بتوانیم 6.5 ماه کنترل این بیماری را کنترل کنیم می‌توانیم این بیماری را مدیریت کنیم  در چند هفته آینده واکسن این بیماری به افراد پرخطر تزریق خواهد شد. 

وی به اقدامات اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در استان اشاره کرد  و گفت: بنا به دستور مقام معظم رهبری و ابلاغ وزارت بهداشت، مبنی بر حضور گسترده مردم در خصوص نیروهای مردمی و داوطلب برای مقابله با بیماری کرونا، این طرح با همکاری گسترده سپاه، بسیج، ارتش و هلال احمر بخوبی انجام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: در این طرح سه تیم مراقبتی، نظارتی و حمایتی تشکیل و در سطح استان انجام وظیفه می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای شکست ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فردی و اجتماعی و همکاری‌های بین بخشی سازمان‌ها و ارگان‌ها امری الزامی است، گفت: مدیریت بیماری کرونا مشکل جدی ندارد در شهرستان عجب‌شیر فقط نیاز به هماهنگی لازم دارد.

درستی با بیان اینکه شهرستان عجب شیر از شهرهای همجوار از تعداد فوتی‌ها مبتلا به کرونا کمتر ‌است، افزود: به ازای هر یک هزار نفر یک نفر فوتی وجود دارد در عجب‌شیر هشت دهم نفر می باشد وطبق آمار عجب شیر  از تعداد آمار استانی کمتر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خاطرنشان کرد: در استان هر ۱۰ هزار نفر ۷۲ نفر ابتلا به کرونا وجود دارد که در شهرستان عجب شیر شاخص ۲۲۹ نفر است و عجب‌شیر بالاتر از میانگین استانی است و لی ابتلا به کرونا این شهرستان از شهرهای همجوار کمتر است. 

وی با بیان اینکه عملکرده شهرستان عجب‌شیر در نمونه برداری برای کنترل بیماری کووید19 ضعیف بوده است، افزود: در استان به ازای هر 100 هزار نفر 4 هزار و 941  نفر در نمونه‌برداری این بیماری شده و این در حالی است که باید نمونه‌برداری بیشتر در این شهرستان  انجام می‌شد در استان 3.9 درصد است و در  عجب‌شیر 3.5 درصد بیماریابی شده که این نشان از ضعف عملکرد در نمونه‌برداری در راستای شناسایی و کنترل این بیماری در شهرستان است.

وی مراقبت از افراد پرخطر اهداف برنامه شهید سردار سلیمانی می‌باشد بهداشت و درمان تک تک افراد را غربالگری می‌کند در این زمینه شهرستان عجب‌شیر افراد مسن غربالگری کرده و متوسط از استان بالاتر است مدیریت مقابله با کرونا در عجب شیر خوب است.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک مورد توجه قرار بگیرد

فرماندار شهرستان عجب‌شیر گفت: با توجه به خطر جدی ابتلا به ویروس کرونا، مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک را جدی بگیرند.

فرماندار عجب‌شیر  از زحمات کادر بهداشت و درمان، بسیج و هلال احمر  که در طرح سردار شهید سلیمانی فعالیت می‌کنند تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: مسلماً طرح شهید سلیمانی منشأ خدمات بهداشتی و حمایتی برای مردم دارد.

عادل اصغرپور یادآور شد: پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در واقع اصل و مبنای مقابله با کروناست و اگر این دستورالعمل‌ها  توسط مردم به خوبی اجرا شود به تناسب آن نیز طرح شهید سلیمانی نتایج بهتری را در بر خواهد داشت.

کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top