|
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ السبت ١٥ رجب ١٤٤٢ Saturday, February 27, 2021
کد خبر: 1011821
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۰:۲۰
شرط عجیب حزب حاکم ژاپن برای حضور زنان در جلسات
حزب حاکم ژاپن در پاسخ به منتقدانی که این حزب را در سیطره مردان خوانده‌اند، اعلام کرد از حضور زنان در جلسات مهم استقبال می‌کند به شرط آنکه حرف نزنند!
توشیهیرو نیکای، دبیر حزب لیبرال دموکراتیک شرط عجیب حزب حاکم ژاپن برای حضور زنان در جلسات
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، حزب لیبرال دمکرات طرح جدیدی پیشنهاد کرده که طبق آن پنج سیاستمدار زن می‌توانند به صورت ناظر در جلسات اصلی این حزب شرکت کنند.

 

توشیهیرو نیکای، دبیرکل ۸۲ ساله این حزب، روز سه‌شنبه گفت این انتقاد را شنیده که می‌گویند رهبری حزب در سیطره مردان است. او افزود مهم است که زنان عضو حزب در فرایند تصمیم‌گیری «نظارت» داشته باشند.

 

اما طبق گزارش روزنامه «نیکی»، ناظران زن حق ندارند در این جلسات صحبت کنند و نظرات‌شان را می‌توانند جداگانه در اختیار دبیرخانه بگذارند.

 

پیش از این هم، رئیس سازمان المپیک توکیو با گفتن سخنانی جنسیت‌زده مبنی بر اینکه زنان در جلسات خیلی حرف می‌زنند، جنجالی به پا کرده بود.

 

به گزارش ایندیپندنت، یوشیرو موری، رئیس انجمن برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو هفته پیش و پس از آنکه طی سخنانی توهین‌آمیز ادعا کرد جلسات به خاطر پرحرفی زنان به درازا می‌کشد، ناچار به استعفا شد. سخنان نخست‌وزیر ۸۳ ساله پیشین ژاپن یکی دیگر از مصادیق ریشه‌داری جنسیت‌زدگی در جامعه ژاپن است.

 

طبق نمایه شکاف جنسیتی جهانی سال ۲۰۲۰ مجمع جهانی اقتصاد، این کشور آسیایی در میان ۱۵۴ کشور جهان رتبه ۱۲۱ را داشت(بدترین رتبه در میان کشورهای پیشرفته) و مشارکت زنان در اقتصاد و سیاست آن ضعیف است.

 

106

کلیدواژه ها:
حقوق زنان  |  ژاپن  |  زنان  | 
خبرهای داغ
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top