|
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ الجمعة ٢١ رجب ١٤٤٢ Friday, March 5, 2021
کد خبر: 1011941
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۷:۳۱
وحشت یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل از "نابودی اسرائیل"
دیسکین ادامه داد ، "من در مورد روندهای جمعیت شناختی، اجتماعی و اقتصادی صحبت می کنم که در حال حاضر ذات اسرائیل را تغییر می دهد"، این می تواند در طی یک نسل، موجودیت اسرائیل را به خطر بیندازد.
وحشت یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل از "نابودی اسرائیل" وحشت یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل از "نابودی اسرائیل"
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز ، یک مقام ارشد امنیتی سابق اسرائیل گفت، "اسرائیل برای نسل بعدی باقی نخواهد ماند" وی دلایل آن را طبق برآورد خود توضیح داد و ترس خود را از ناپدید شدن اسرائیل "به دلایل و تأثیرات داخلی" مرتبط دانست.

روسیا الیوم گزارش داد که این مقام سابق اسرائیلی افزود: "به زودی فقط 30٪ از اسرائیلی ها را بار اقتصادی و نظامی اسرائیل را تحمل خواهند کرد و به این ترتیب جامعه اسرائیل از مشکلات پیش روی آن در امان نخواهند بود."

یووال دیسکین، رئیس سابق سرویس امنیتی شین بت ، در مقاله خود در روزنامه "یدیوت احرونوت" تأیید کرد که یک "سوال استراتژیک وجودی" وجود دارد که میزان جدی بودن این مسئله را روشن کرده است و آن این است که آیا اسرائیل از انسجام اجتماعی ، انعطاف اقتصادی برخوردار است؟ و قدرت نظامی و امنیتی که وجود آن را برای نسل بعدی تضمین می کند؟ ".
 

دیسکین ادامه داد ، "من در مورد روندهای جمعیت شناختی، اجتماعی و اقتصادی صحبت می کنم که در حال حاضر ذات اسرائیل را تغییر می دهد"، این می تواند در طی یک نسل، موجودیت اسرائیل را به خطر بیندازد، زیرا اختلافات بین اسرائیلی ها عمیق تر شود و  اختلاف بین راست و چپ بسیار بیشتر از اختلاف بین یهودیان و اعراب مسلط است و عدم اعتماد به سیستم های دولتی در حال افزایش است و همبستگی اجتماعی ضعیف است."

کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top