|
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ الأحد ١٦ رجب ١٤٤٢ Sunday, February 28, 2021
کد خبر: 1011951
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۸:۱۰
سرمای قطبی یک سوم مردم آمریکا را تهدید می کند
این رسانه آمریکایی افزود: نیروی هوایی آمریکا مبادرت به انتقال حدود ۸۴ هزار بطری آب آشامیدنی از کالیفرنیا به ایالت تگزاس کرد.
سرمای قطبی یک سوم مردم آمریکا را تهدید می کند
 سرمای قطبی یک سوم مردم آمریکا را تهدید می کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، اداره خدمات آب و هوای آمریکا به دنبال استقرار یک جبهه هوای سرد قطبی در این کشور، به یکصد میلیون از شهروندان نسبت به خطرات احتمالی پیش رو هشدار داد.

بنابر گزارش نشریه آمریکایی یو.اس.ای تودی، اداره خدمات آب و هوای ملی آمریکا نسبت به وقوع توفان زمستانی قطبی که سراسر این کشور را از تگزاس تا سواحل شرقی در نوردیده است، به یکصد میلیون ساکنان این مناطق هشدار داد. با این اوصاف سرمای قطبی یک سوم از جمعیت 328 میلیونی آمریکا را تهدید می کند.

لغو ۲۹۰۰ پرواز

یواس.ای تودی افزود: بنابر اطلاعات «فلایت اَور» (FlightAware) سیستم رصد پروازهای هوایی مستقر در «هیوستون» ایالت تگزاس در پی استقرار این جبهه سرد قطبی، طی این مدت و تا پنجشنبه گذشته (۳۰ بهمن ۱۳۹۹) بیش از دوهزار و ۹۰۰ پرواز لغو و یکهزار و ۸۰۰ پرواز نیز با تاخیر مواجه شده و درروز جمعه (روز گذشته ) نیز ۹۵۰ پرواز به علت ادامه بدی شرایط آب و هوایی ناگزیر به لغو پرواز شدند که بیشترین این آمارها مربوط به فرودگاه بین الملل دالاس تگزاس است.

ثبت بی سابقه شدیدترین یخبندان در ۴۰ نقطه از آمریکا

شبکه خبری سی ان ان نیز دراین باره گزارش داد: استقرار این جبهه سرما بطوری بی سابقه بوده که در ۴۰ نقطه از آمریکا هرگز چنین درجه از برودت سرما به ثبت نرسیده بود.

۱۵میلیون ساکن تگزاس فاقد آب سالم

سی ان ان همچین گزارش داد: سرمای بی سابقه و توفان برف در تگزاس باعث شده حدود یکهزار و ۲۰۰ مرکز تهیه آب آشامیدنی به دلیل قطع برق و خسارات ناشی از این هوای یخ زده، قادر به تصفیه آب سالم نشده و هزاران شهروند تگزاسی ناگزیر در صف های طولانی خودرو برای دریافت آب آشامیدنی و مواد غذایی به سر برند.

این رسانه آمریکایی افزود: نیروی هوایی آمریکا مبادرت به انتقال حدود ۸۴ هزار بطری آب آشامیدنی از کالیفرنیا به ایالت تگزاس کرد.

سی ان ان افزود: به حدود ۱۵ میلیون شهروند ایالت تگزاس و برخی نقاط در ایالت می.سی.سی.پی گفته شده آب های لوله کشی شده را قبل از مصرف بجوشانند چرا که مراکز تصفیه آب به علت سرمای شدید و قطع برق قادر به تهیه آب سالم آشامیدنی نیستند، بیشتر ساکنان مناطق «هیوستون» و «سن آنتونیو» با کمبود آب آشامیدن و مشکلات ناشی از قطع برق مواجه اند.

حریق به علت کمبود آب یک مجتمع مسکونی را درکام خود فرو برد

سی ان ان همچنین گزارش داد: درمیان این سرمای بی سابقه ، به علت نبود و فشار ضعیف آب ماموران آتش نشانی قادر به اطفای حریق یک مجتمع مسکونی در منطقه ای واقع در سن آنتونیو تگزاس نشدند و ساکنان این مجتمع مسکونی شاهد سوختن و فرو ریختن این ساختمان بودند.

مدیران نیروگاه برق تگزاس در فشار برای استعفا

این شبکه خبری افزود: درحالی که حدود یکصدهزار مشترک برق در تگزاس در سرمای بی سابقه همچنان در خاموشی به سر می برند، فشارها بر مقامات و مدیران شرکت برق ایالت تگزاس فزونی گرفته است.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (جمعه اول اسفند۱۳۹۹) به دنبال توفان مرگباری که به قطع آب و اختلال در تامین آب آشامیدنی برای میلیون ها نفر از اهالی تگزاس منجر شد، وضعیت فاجعه بار در این بخش از آمریکا اعلام کرد.

صبح جمعه حدود ۳۷۰ هزار خانوار آمریکایی در تگزاس، لوئیزیانا و می سی سی پی بدون برق بودند و میلیون ها نفر به دنبال خرابی لوله ها و زیرساخت ها در سراسر ایالت متحده مجبور به جوشاندن آب به منظور باکتری زدایی از آن شدند.

به گزارش ایرنا، در شهر جکسون مرکز ایالت می سی سی پی بیشتر ۱۵۰ هزار ساکن این شهر پنجشنبه شب بدون آب ماندند و شهردار این شهر در یک کنفرانس خبری گفت ،با وجود تلاش برای پرکردن دوباره مخازن شهری ، این شهر برای تصفیه آب با کمبود مواد شیمیایی روبرو است.

تعداد فزاینده ای از مردم در تلاش برای گرم نگه داشتن خود، جان شان را از دست داده اند. در شهر ابیلین در غرب تگزاس و اطراف آن ، مقامات گفته اند که شش نفر، شامل یک پیرمرد ۶۰ ساله در رختخواب خود بر اثر سرما جان خود را از دست دادند. در منطقه هوستون ، یک خانواده در ماشین خود بر اثر مسمومیت با مونوکسید کربن به گام مرگ فرو رفتند.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top