|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 103781
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۲۳:۵۸
خروج 400 تن از مجاهدین خلق از پادگان اشرف
مارتین کوبلر روز شنبه، ۱۸ آگوست (۲۸ مرداد)، از دولت عراق خواست که نیازهای انسانی ساکنان این اردوگاه را در نظر بگیرد. او همچنین از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا به ساکنان این اردوگاه پناهندگی اعطا کنند تا هرچه زود‌تر از این اردوگاه خارج شوند.
منافقین از اشرف می روند خروج 400 تن از مجاهدین خلق از پادگان اشرف
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی؛ سایت رادیو زمانه(Radiozamane) امروز نوشت: « مارتین کوبلر، فرستاده سازمان ملل در امور عراق، از اطلاعیه سازمان مجاهدین خلق مبنی بر اعلام آمادگی ۴۰۰ عضو دیگر این سازمان برای انتقال به اردوگاه حریت در نزدیکی بغداد، استقبال کرد.»

این سایت افزود: «مارتین کوبلر روز شنبه، ۱۸ آگوست (۲۸ مرداد)، از دولت عراق خواست که نیازهای انسانی ساکنان این اردوگاه را در نظر بگیرد. او همچنین از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا به ساکنان این اردوگاه پناهندگی اعطا کنند تا هرچه زود‌تر از این اردوگاه خارج شوند.

مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت سازمان مجاهدین خلق، که از گروه‌های مخالف حکومت ایران را در بر می‌گیرد، اعلام کرده است برای نشان دادن حسن نیت این سازمان، گروهی ۴۰۰ نفره از اعضای آن، ۲۳ آگوست (دوم شهریور)، به اردوگاه حریه منتقل خواهد شد.

وی با انتقاد به نبود امکانات مناسب در اردوگاه تازه، خواسته است با انتقال این گروه، نام سازمان مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی در وزارت خارجه آمریکا خارج شود و واشنگتن سلامت و امنیت اعضای این سازمان در محل جدید را تضمین کند.»

سایت رادیو زمانه توضیح داد: «انتقال مجاهدین از اردوگاه اشرف به اردوگاه حریت به عنوان بخشی از توافق بین آمریکا و دولت عراق صورت می‌گیرد و بر اساس آن قرار است آن‌ها به تدریج در کشور‌های دیگر اسکان داده شوند. وزارت خارجه آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود که همکاری سازمان مجاهدین خلق با سازمان ملل در ترک اردوگاه اشرف، در حذف نام مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی تعیین‌کننده است. در هفته های گذشته، وزارت خارجه آمریکا چند بار نیز درباره عدم خروج کامل از اردوگاه اشرف هشدار داده بود.»
این سایت در پایان نوشت: «اعضای مجاهدین خلق از زمان حکومت صدام حسین در اردوگاه اشرف ساکن هستند. بر اساس توافقنامه دسامبر گذشته میان دولت عراق و سازمان ملل متحد، این افراد باید به تدریج به یک اردوگاه موقت در حومه بغداد منتقل شوند تا امکان خروج آنها از عراق و انتقال آنها به کشورهای دیگر ایجاد شود»

دولت عراق بارها عدم رضایت خود را از حضور منافقین در عراق اعلام کرده است اما نیروهای منافقین با حمایت دولت های غربی کماکان در این کشور حضور دارند.

/ 337

 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top