|
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ الاثنين ١١ جمادى الثانية ١٤٤٢ Monday, January 25, 2021
کد خبر: 103794
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۲۲:۱۲
تحولات اخیر در دنیای اسلام ادامه خواهد یافت/دولت‌های اسلامی مراقب توطئه پنهان‌سازی مسأله فلسطین باشند
رهبری تحولات اخیر در دنیای اسلام ادامه خواهد یافت/دولت‌های اسلامی مراقب توطئه پنهان‌سازی مسأله فلسطین باشند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

تحولات اخیر در دنیای اسلام ادامه خواهد یافت/دولت‌های اسلامی مراقب توطئه پنهان‌سازی مسأله فلسطین باشند

جام نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

در خجسته ترين عيد مؤمنان موحد، ايران سرافراز، لبريز نور معنويت و عطر عبوديت شد و مردم مومن تهران نيز به شكرانه يك ماه روزه داري و عبادت نماز عيد سعيد فطر را با شكوهي به ياد ماندني به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامي اقامه كردند.

رهبر انقلاب در خطبه هاي نماز عيد سعيد فطر تحولات اخير در دنياي اسلام را عجيب و بي نظير دانستند و افزودند: اين تحولات كه مسير آينده دنياي اسلام را تعيين مي كند، به فضل الهي، با همين آهنگ ادامه خواهد يافت.

حضرت آيت الله خامنه اي در خطبه اول نماز با تبريك عيد سعيد فطر، رمضان امسال را به فضل الهي و در پرتو نيايشها و توسلات مردم و حضور همه قشرهاي ملت در اجتماعات ديني به ويژه شبهاي قدر، رمضاني حقيقتاً مبارك خواندند.

ايشان افزودند: به بركت اين حقايق فضايي معنوي، مؤثر و ماندگار در كشور به وجود آمده كه همه بايد آن را غنيمت شمرند.

حضرت آيت الله خامنه اي توصيه كردند: آحاد مردم به ويژه جوانان ذخاير نوراني اين ماه را با انس بيشتر با قرآن و حضور در صحنه هاي مبارزه با شيطان درون و برون، حفظ كنند.

رهبر انقلاب با تجليل از حركت درخشان، به موقع و بجاي ملت ايران در راهپيمايي روز جهاني قدس خاطرنشان كردند: اين حركت عظيم بدون شك تأثيرات بزرگي در دنياي اسلام به همراه خواهد آورد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به هماهنگي و همصدايي گسترده تر ملتهاي مسلمان با ملت ايران در روز قدس افزودند: امسال ملتهاي مسلمان بيشتري به ويژه در كشورهاي بيدار شده اسلامي، به ميدان دفاع از فلسطين آمدند و انشاءالله اين جريان ادامه خواهد داشت.

ايشان راهپيمايي روز جهاني قدس را جاري شدن خون تازه در رگهاي امت اسلامي خواندند و افزودند: با توجه به تلاش مستمر دشمنان اسلام براي فراموش شدن مسئله فلسطين، راهپيمايي روز قدس، معنايي بسيار عميق يافته است.

رهبر انقلاب اسلامي تحولات اخير در دنياي اسلام را عجيب و بي نظير دانستند و افزودند: اين تحولات كه مسير آينده دنياي اسلام را تعيين مي كند به فضل الهي، با همين آهنگ ادامه خواهد يافت.

ايشان تأكيد كردند: دشمنان امت اسلامي با ترفندهاي پيچيده تر و با همه قوا براي به شكست كشاندن اين تحولات وارد ميدان شده اند اما ملتهاي مسلمان، توطئه هاي دشمنان را خنثي خواهند كرد.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر ضرورت شناخت عميق حوادث و پرهيز از خطا در تحليل تحولات خاطرنشان كردند: هرجا امريكا، صهيونيسم و سردمداران رژيمهاي جبار حركتي را آغاز مي كنند آن حركت و آن جهت، بي ترديد غلط و باطل است و دقت در اين واقعيت، مانع از اشتباه و خطا در تحليل مي شود.

ايشان زلزله اخير در مناطقي از استان آذربايجان شرقي و آسيب ديدن جمعي از هم ميهنان عزيز را حادثه اي تلخ و مصيبت بار خواندند و افزودند: همه ملت، اندوهگين اين حادثه غم بار هستند.

رهبر انقلاب با اشاره به كارهاي خوبي كه تاكنون براي زلزله زدگان انجام شده افزودند: تلاشها بايد ادامه يابد تا وظايف سنگين تر و بزرگ تري كه در قبال هموطنان زلزله زده وجود دارد به خوبي انجام شود.

حضرت آيت الله خامنه اي با تجليل از حساسيت مردم و كمكهاي آنان به آسيب ديدگان زلزله خاطرنشان كردند: مردم ايران هرگز در قبال چنين حوادثي، بي اعتنا نبودند و همدلي و تعاون آنها با مسئولان براي كمك رساني به زلزله زدگان، بايد ادامه يابد.

ايشان ابراز اميدواري كردند با همت مسئولان و كمكهاي مردم آثار اين حادثه به كلي از بين برود و مردم منطقه زلزله زده صفحه جديد و درخشاني از عمران و آباداني را شاهد باشند.


رهبر انقلاب در ديدار مسئولان نظام:

دولت ها و ملت های اسلامی مراقب توطئه پنهان سازی مسئله فلسطين باشند


حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز (يكشنبه) در ديدار مسئولين نظام، جمعي از قشرهاي مختلف مردم و سفراي كشورهاي اسلامي در تهران، با تأكيد بر لزوم موقعيت شناسي شرايط حساس و سرنوشت ساز كنوني منطقه و هوشياري در قبال توطئه هاي بسيار پيچيده جبهه استكبار، ‌خاطرنشان كردند: مسئله اصلي دنياي اسلام قدس شريف و موضوع فلسطين مظلوم است كه به بركت بيداري اسلامي برجسته شده است و همه دولتها و ملتهاي اسلامي ونخبگان سياسي و فرهنگي، ‌بايد مراقب توطئه خطرناك پنهان سازي مسئله اصلي مسلمانان و واقعيت سازي هاي دروغين از طريق ايجاد اختلاف ميان امت اسلامي، باشند.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به غفلت سالهاي متمادي ملتها و دولتهاي اسلامي و تسلط قدرتهاي سلطه گر بر سرنوشت آنها و ايجاد غده سرطاني صهيونيستي در قلب دنياي اسلام، افزودند: امروز به بركت بيداري اسلامي و حوادث مهم منطقه، اين پرده غفلت در حال كنار رفتن است كه بايد اين موضوع را مغتنم شمرد.

ايشان با تأكيد بر اينكه موضوع فلسطين و قدس، در قلب حوادث كنوني منطقه قرار دارند، خاطرنشان كردند: اين موضوع اصلي نبايد به فراموشي سپرده و به حاشيه رانده شود زيرا بسياري از مشكلات دنياي اسلام بواسطه وجود رژيم جعلي صهيونيستي است.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: امسال در راهپيمايي روز جهاني قدس، به بركت بيداري اسلامي، ملتهاي منطقه توانستند موضع خود را در اين قضيه بيان كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به ترفندها و توطئه هاي پيچيده دشمنان براي پنهان سازي مسئله اصلي مسلمانان، خاطرنشان كردند: امروز بار ديگر قدرتهاي استكباري همان ابزار قديمي يعني «اختلاف بيانداز و حكومت كن» را به كار گرفته اند، بنابراين دولتها و ملتهاي اسلامي بويژه نخبگان سياسي و فرهنگي و روشنفكران و علماي دين بايد حقيقت و واقعيت را براي مسلمانان تبيين كنند.

ايشان صهيونيسم را خطري براي همه بشريت خواندند و افزودند: در حاليكه دشمن تلاش دارد تا با عمده كردن اختلافهاي طبيعي در قوميت، نژاد و مذهب، ميان مسلمانان ايجاد اختلاف و با واقعيت سازي، خطرهاي دروغين ايجاد كند ، امت اسلامي بايد همت و تلاش خود را بر عمل به اسلام و حفظ و تقويت وحدت و برادري و سرپيچي از اراده قدرتهاي بزرگ و در رأس آن امريكا قرار دهند.

رهبر انقلاب اسلامي،‌اختلاف ميان ملتهاي مسلمان را سم مهلك دانستند و تأكيد كردند: همواره بايد معيار مسلمانان، موقعيت و جايگاه دشمن آشكار باشد  كه آنجا قطعاً جبهه باطل است و مقابل آن، جبهه حق قرار دارد.

در ابتداي اين ديدار آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور، ماه رمضان را شرايطي استثنايي براي تمرين عبوديت و اعتلاي انسان در پيشگاه خداوند و وسيله پالايش روح و جان از آلودگي ها و تعلقات، بازگشت به فطرت الهي و كمال انساني و ميدان پرهيز از گناهان خواند.

خبرهای داغ
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top