|
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ السبت ١٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 31, 2020
کد خبر: 103798
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۲۳:۰۹
مانور مخفیانه آمریکا و اسرائیل در مدیترانه
نیروهای آمریکا و اسرائیل یک مانور دریایی مشترک در دریای مدیترانه برگزار کردند، خبر این مانور در حالی اعلام می شود که در اسرائیل مخالفت ها با حمله احتمالی به مراکز هسته ای ایران شدت گرفته و ایران می گوید به هرگونه حمله احتمالی به شدت پاسخ می دهد.
مانور اسرائیل و امریکا مانور مخفیانه آمریکا و اسرائیل در مدیترانه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی؛ بی بی سی فارسی (BBCPersian)خبر داد: «نیروهای آمریکا و اسرائیل یک مانور دریایی مشترک در دریای مدیترانه برگزار کردند، خبر این مانور در حالی اعلام می شود که در اسرائیل مخالفت ها با حمله احتمالی به مراکز هسته ای ایران شدت گرفته و ایران می گوید به هرگونه حمله احتمالی به شدت پاسخ می دهد.»


گزارشگر بی بی سی در ادامه گفت: «این مانور چهار روزه بوده و ظاهراً چند روز پیش برگزار شده اما خبر برگزاری آن جدیدا در رسانه های اسرائیل منتشر شده است. این مانور سالانه بوده و به احتمال زیاد ارتباطی با مسأله ایران ندارد و این مانور باهدف جلوگیری از تلفات سنگین، نیروهای اسرائیلی در جنگ های احتمالی برگزار شده است.»

بی بی سی افزود: «مانور بزرگ آمریکا و اسرائیل قرار است دوماه دیگر برگزار شود، مانوری که به طور مستقیم به ایران ارتباط دارد، قرار است در این مانور سیستم دفاع موشکی امریکا و اسرائیل برای مقابله و رهگیری موشک های بالستیک شهاب3 ایران به آزمایش  گذاشته شود.»


خبرنگار بی بی سی در مورد اینکه کدام گروه در بین موافقان و مخالفان جنگ، در اسرائیل دست بالا را دارند؟ گفت: «در اسرائیل جنگ در  عرصه سیاسی است و مخالفان جنگ با ایران دست بالا را دارند. شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل هم رسماً وارد این معرکه شده و در مقطع فعلی علیه جنگ احتمالی، موضعگیری شدید کرده است، رسانه های اسرائیل امروز از قول وی نوشتند که او از فکر حمله یک جانبه به ایران، خواب ندارد و این دقیقاً همان نظر آمریکاست. دولت آمریکا می گوید اسرائیل باید صبر کند.»

307

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top