|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 103816
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۲۲:۵۹
عیدی که عزا شد *عوامل جنایت خود را معرفی کنند
رهبر طالبان در پیام عیدش از جنگجویان خود خواسته است به حفاظت از غیرنظامیان بیشتر توجه کنند و به نبرد با نیروهای افغان و خارجی ادامه دهند.
انفجار افغانستان عیدی که عزا شد *عوامل جنایت خود را معرفی کنند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی؛ بی بی سی فارسی (BBC Persian)؛

"حامد کرزی" رئیس جمهور افغانستان، در واکنش به انفجارهای اخیر در کشورش گفت: «حملات متعددی در افغانستان به نام "طالبان" انجام می شود. رهبران طالبان اگر در این خشونت ها دست دارند که سخنی با آن ها نداریم، و اگر دست ندارند به مردم اعلام کنند.»


بی بی سی افزود: «این در حالی است که رهبر گروه طالبان در پیام عیدش از جنگجویان خود خواسته است به حفاظت از غیرنظامیان بیشتر توجه کنند و به نبرد با نیروهای افغان و خارجی ادامه دهند.»

گزارشگر این شبکه سپس خاطرنشان کرد: «مردم آرزوی روزهای آرام و بدون خشونت را دارند اما نگرانی های امنیتی بر خوشی های عید مردم هم سایه افکنده است.»

 

البته بی بی سی اگر واقعا نگران امنیت و آرامش و خوشی های عید مردم افغانستان بود، حتما دولتمردان و نظامیان انگلیسی را مخاطب قرار می داد و از آن ها می خواست که به اشغال این کشور جنگ زده پایان دهند. همین چند روز پیش بود که مأموران بومی افغان، یک سرباز انگلیسی را با بیش از 50 جلیقه انتحاری آماده انفجار دستگیر کردند.

اغلب عملیات های تروریستی در افغانستان با همین جلیقه های انتحاری صورت گرفته و بیشترین قربانی را از غیرنظامیان بیگناه می گیرند.


۳۲۸
 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top