|
جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, December 4, 2020
کد خبر: 103828
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۲۲:۵۵
حل مشکل بی حجابی با ازدواج موقت
 حل مشکل بی حجابی با ازدواج موقت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

آیت‌الله دکتر سید محمد موسوی‌بجنوردی، استاد حوزه و دانشگاه و عضو سابق شورای عالی قضایی کشور در مورد حجاب و فرهنگ سازی آن می گوید: «حدود 40 سال پیش به قاهره رفته بودم، وضع حجاب بسیار بد و ناجور بود. تقریبا 14 سال پیش آقای طنطاوی بنده را برای یک سمیناری در قاهره دعوت کرد، عنوان سمینار درباره "آنچه غرب از اسلام گرفته" بود. پنج روز در آنجا بودم. دیدم که قاهره اصلا زیر و رو شده، حجاب اسلامی ‌الی ماشاءالله. حجاب که می‌گویم، همان حجابی که اسلام می‌گوید، حجاب حسابی. خیلی تعجب کردم. به آقای طنطاوی گفتم قضیه چیست؟ آن 40 سال پیش که آمدم، فساد اخلاقی فراوان بود.

 

طنطاوی گفت یادت هست که چند سال قبل در سمیناری در مراکش درباره ازدواج موقت صحبت کردیم، من همان را الان تجویز کرده‌ام، اسم آن را هم "ازدواج العرفی" گذاشته‌ام. چون اینجا ازدواج خیلی خرج دارد و مردم هم توانایی ندارند.


الان حتی ازدواج موقت 30‌،40 ساله می‌کنند و خیلی رواج پیدا کرده است. من جو را بسیار سالم دیدم و حجاب هم مرتب شده بود. خود مردم به خودی خود به سمت حجاب آمده‌اند، چون مردم ذاتا مسلمان هستند. بعد هم مسائل خلاف و آن چیزها خیلی کم شده بود. چرا؟ چون ازدواج موقت را در آنجا به طور عاقلانه اجرا کرده‌اند، حتی 20، 30 یا 40 ساله.«
431

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top