|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 103830
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۲۲:۵۷
پشت پرده گرانی کالاهای اساسی
گوشت پشت پرده گرانی کالاهای اساسی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید


گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی در روزها و ماه های گذشته واکنش های متفاوتی را به همراه داشته است.

گروه های اپوزیسیون تمام تلاش خود را برای تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی ایران از این رهگذر به کار گرفته اند، اما دلسوزان ملت و نظام هم بیکار ننشسته، بی وقفه به دنبال حل این معضل هستند. تذکرات مکرر رهبر معظم انقلاب، برخی اقدامات اخیر دولت و همچنین هشدارهای مراجع عظام تقلید درباره گرانی ها، در همین راستا قابل ارزیابی است.


حسین شریعتمداری معتقد است، برخی جریان های داخلی و خارجی با دمیدن در این تنور نحس به دنبال اهداف شیطانی خود هستند.


وی در مقاله ای با عنوان "مانور موش ها" می نویسد: بی پرده باید گفت جریان مرموزی در داخل کشور اصرار دارد که تحریم های اقتصادی دشمنان بیرونی را «فلج کننده»! و راه کار برون رفت از آن را، تن دادن به خواسته های غیرقانونی و باج خواهانه حریف قلمداد کند. این جریان، دو طیف جداگانه با دو انگیزه متفاوت را درخود جای داده است ... بخشی از این طیف مرموز را گروهها، اشخاص و جریانات برانداز و ضدانقلابیون تابلودار، تشکیل می دهند... و اما، بخش دیگر، که اصلی ترین بخش از جریان مرموز یاد شده است، غریبه ها و یا خودی های استحاله شده ای هستند که در برخی از مراکز حساس و یا حلقه های تماس این مراکز با مردم و امور مربوط به آنان نفوذ کرده اند و هر از چندگاه شاهد افشای «راز» آن‌ها و از پرده برون افتادن دست آنان هستیم.


مدیر مسئول کیهان در یادداشت دیگری با عنوان "این زنجیره چند حلقه دارد؟!" ضمن اشاره به برخی مفسدین کلان اقتصادی تاکید دارد: شاید تعجب کنید ولی شواهد غیرقابل تردیدی در دست است که نشان می دهد مافیای اقتصادی و کلان سرمایه داران یاد شده از جمله عوامل پشت صحنه فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 بوده اند و امروزه ضمن آن که با دامن زدن به گرانی ها، کیسه بی انتهای خود را از ثروت های انبوه و بادآورده پر می کنند، ایجاد نارضایتی در میان مردم، نسبت دادن گرانی ها به تحریم ها و نهایتا آب ریختن به آسیاب دشمنان بیرونی را دنبال می کنند و صد البته در برخی مراکز نظام نیز نفوذ کرده اند و از رانت شماری از مسئولان مراکز یاد شده برخوردارند.


حسین فدایی، نماینده سابق مجلس نیز درباره "پشت پرده گرانی ها و نتیجه بررسی های کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم در این زمینه" گفته است: همواره در طول 33 سال گذشته دست هایی وجود داشته که تلاش کرده مردم را از حکومت و نظام ناراضی کند.


وی ضمن انتقاد از عملکرد دولت می افزاید: بیش از 80 درصد اقتصاد ما دولتی است و لذا بسیاری از کالاها مانند خودرو و لبنیات، توسط دستگاه های دولتی گران می شوند و افزایش قیمت ها در بازار نیز، ناشی از ناهماهنگی ها در حوزه اجرایی است.


به نظر شما ریشه های گرانی در کجاست؟ راه حل های خود برای مقابله با این آسیب را با ما در میان بگذارید.111

کلیدواژه ها:
کالا  | 
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top