|
پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ الخميس ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Thursday, October 29, 2020
کد خبر: 103858
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ - ۲۳:۲۹
حضور مرسی در تهران «شوک دوم» به اسرائیل پس از عزل ژنرال‌ها/ا «ارتش آزاد العوامیه» در عربستان سعودی اعلام موجودیت کرد
نایب رئیس حزب مصر القومی، اتحاد ایران و مصر را بزرگ ترین تهدید برای رژیم صهیونیستی دانست و گفت: حضور مرسی در اجلاس سران عدم تعهد شوک بزرگ دیگری برای اسرائیل خواهد بود.
محمد مرسی مصر  حضور مرسی در تهران «شوک دوم» به اسرائیل پس از عزل ژنرال‌ها/ا «ارتش آزاد العوامیه» در عربستان سعودی اعلام موجودیت کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

گیشه جام؛ خبرگزاری فارس نوشت:

"احمد السید عبدالعال" نماینده پارلمان منحل مصر و نایب رئیس حزب مصر القومی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قاهره درباره تغییر رویکرد دولت مصر در قبال کشورهای منطقه با به قدرت رسیدن محمد مرسی، نامزد اسلام گرا در مصر و تاثیر آن بر وضعیت رژیم صهیونیستی گفت: انقلاب های منطقه همگی موجب نگرانی اسرائیل شده است و هر چقدر کشورهای اسلامی بیشتر با یکدیگر متحد شوند، اسرائیل خود را در بن‌بست بزرگ تری می بیند.

وی افزود: از جمله اقدامات رئیس جمهور مصر در برابر تل آویو، برکناری ژنرال طنطاوی و دوستانش بود که موجب نگرانی بزرگی برای اسرائیل شده است.

وی تاکید کرد: برکناری فرماندهان امنیتی در مصر برای اسرائیل از برنامه هسته‌ای ایران نگران کننده تر است.

عبدالعال، بهبود روابط ملت های انقلابی با دیگر کشورهای اسلامی را معضلی بزرگ برای رژیم صهیونیستی دانست و گفت: اطمینان دارم حضور محمد مرسی، رئیس جمهور مصر در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران شوک بزرگ دیگری برای اسرائیل خواهد بود.

نایب رئیس حزب مصر القومی تاکید کرد: مطمئنم رئیس جمهور مصر در اجلاس تهران حاضر خواهد شد و این ضربه مهلکی بر دشمن صهیونیستی وارد می کند چرا که اتحاد ایران و مصر متحد شدن بیشتر کشورهای عربی با ایران را به همراه خواهد داشت و این امر برای اسرائیل تهدید بزرگی است.

فارس نوشت:

به نقل از پایگاه خبری عراق القانون، برخی از شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر از تاسیس نخستین هسته‌های مقاومت مسلحانه مردمی علیه آل سعود تحت عنوان «ارتش آزاد عوامیه» یا «ارتش آزاد شیعه» توسط هواداران آیت الله «شیخ باقر النمر»، روحانی مبارز عربستانی خبر دادند.

فعالان شیعه اعلام کرده‌اند، هدف از تشکیل ارتش آزاد العوامیه که منتسب به شهر شیعه‌نشین العوامیه در شرق عربستان می‌باشد، قیام علیه حکومت آل سعود است.

اخبار و بیانیه‌های منتشرشده در فیس‌بوک و توئیتر نشان می‌دهد، هواداران شیخ نمر باقر النمر فعالیت خود برای تاسیس اولیه این گروه را آغاز کرده است.

این فعالان می‌گویند: ارتش آزاد العوامیه فعالیت نظامی خود را در برخی مناطق از پیش تعیین شده عربستان آغاز خواهد کرد و در ابتدا حملاتی علیه برخی مراکز امنیتی و دستگاه‌های وابسته به آل سعود انجام خواهد داد.

نقض گسترده حقوق بشر، تقسیم ناعادلانه ثروت، نبود آزادی‌های مذهبی و فردی، حقوق زنان و اداره کشور توسط یک خاندان فاسد و ارتباط گسترده با رژیم صهیونیستی و آمریکا از دلایل اصلی اعتراض‌های شیعیان عربستانی به حاکمان سعودی است.

 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top