|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 103914
نظرات: 8
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۲
عصبانیت انگلیس از جواب راهپیمایان ایرانی به تحریم/بی بی سی:خوشحالی ایرانیان از مدال المپیک تامل برانگیز است!
دیدن همچنین احساساتی در دنیای امروز که با گسترش ارتباطات به یک دهکده جهانی تشبیه می شود تامل برانگیز است.
جام-مدال آوران ایرانی در المپیک 2012 عصبانیت انگلیس از جواب راهپیمایان ایرانی به تحریم/بی بی سی:خوشحالی ایرانیان از مدال المپیک تامل برانگیز است!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی، شبکه بی بی سی فارسی (BBC Persian) امروز در برنامه نوبت شما از میهن پرستی پرسید. اینکه چرا در دنیایی که به سوی جهانی شدن پیش می رود برخی حس میهن دوستی دارند و مثلا از مدال های ایران در المپیک خوشحال می شوند؟
مجری این برنامه در بیان موضوع برنامه و مشخص کردن حیطه پرسش و نظر دهی مخاطبین گفت: « موطن آدمی را بر هیچ نقشه ای نشانی نیست، موطن آدمی بر قلب کسانی است که دوستش می دارند. به نظر شما آیا در عصر جهانی شدن می شود هم جهان وطن بود هم میهن پرست؟»


مجری شبکه دولتی بی بی سی برای افتخارات ملی که به قول وی موجب "تحریک احساسات میهن پرستانه" شده اند از المپیک مثال زد و البته از مدل موی یک ایرانی و گفت: «مدال گرفتن ورزشکاران ایرانی در المپیک لندن، بردن جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی و دست به دست شدن عکس مدل موی "بابک فردوسی" دانشمند ایرانی ناسا، همگی حس میهن پرستی ایرانی ها را برانگیختند.»


مجری برنامه سپس به قضاوت در مورد این احساسات پرداخت و افزود: «دیدن همچنین احساساتی در دنیای امروز که با گسترش ارتباطات به یک دهکده جهانی تشبیه می شود تامل برانگیز است. توی دنیایی که روز به روز بر تعداد مهاجرینش افزوده می شود برخی می گویند "می شود به کشور میزبان هم احساس تعلق کنی و اصولا خودت را شهروند "جهان" بدانی."»


وی سپس به طرح موضوع برنامه پرداخت و گفت: «با همه این اوصاف چرا این حس میهن پرستی برای برخی هنوز پررنگ است؟»
البته مخاطبینی که مورد تایید برنامه قرار گرفتند و اجازه صحبت یافتند نیز افرادی مثل "شیرین عبادی" را به لیست بی بی سی و افتخارات میهن پرستانه ایرانیان افزودند و با ابراز احساسات میهن پرستانه، شرایط ایران را وحشت آور توصیف کردند و با صدایی فریاد گونه گفتند: «خانواده ما در ایران زندگی می کنند و الان خطر جنگ آنها را تهدید می کند و از ترس روح من در اینجا می لرزد چونکه سیاستمداران ما خوب بازی می خورند.»
مجری برنامه در پاسخ به یکی از مخاطبین که از حس میهن پرستی دفاع می کرد گفت: «آیا قبول دارید که این حس میهن پرستی در شکل افراطی آن می تواند به نژاد پرستی تبدیل بشود؟»
و اما در وبلاگ هایی که در این برنامه مورد بررسی و معرفی قرار گرفت گفته شد: «اصلا چرا باید ما از اینکه وزنه بردار ایرانی مدال گرفته خوشحال باشیم؟»
مجری برنامه نوبت شما به نظرات و پیام های مخاطبین هم اشاره ای داشت و در بیان آنها گفت: «وطن پرستی وقتی تلخ می شود که از وطن و تاریخ چندهزار ساله آن داستان ها می بافیم تا بتوانیم بر ضعف های امروزمان چشم ببندیم، /امیدوارم وطن پرستی از بین برود و جای آن را انسان دوستی بگیرد./وطن پرستی در کشوری معنا دارد که حکومت نیاز های ما را برآورده کندو نیاز نباشد که برای رفع آن نیاز به کشور خارجی برویم.»
تماس گیرنده دیگری که روی برنامه بی بی سی صحبت کرد وطن پرستی و افتخار به ورزشکاران ایران را کار عوام دانست و گفت: «کسانی وطن پرست هستند که از عوام هستند و می خواهند خودشان را به موفقیت دیگران آویزان کنند.»
در وبسایت بی بی سی فارسی هم در صفحه "نوبت شما" آمده است: «در دنیای امروز لزوما یک فرد متعلق به کشوری که در آن به دنیا آمده نیست. در صورت مهاجرت می توان به کشور جدید میزبان هم احساس تعلق کرد و یا کلا می توان خود را شهروند جهانی محسوب کرد.»
البته برخی از تماس گیرندگان هم از میهن پرستی دفاع کرده و آن را "تنها به صورت افراطی" مردود دانستند.


بی شک بالاترین مصادیق جلب احساسات میهن پرستانه انگلیسی ها را در افتتاحیه المپیک لندن و نمایش تاریخ انگلستان آن هم به صورتی فانتزی، شاهد بودیم. اینکه نیت شبکه دولتی انگلیس از بررسی این موضوع چیست را خود نظر دهید؛ اما بدون شک در روزهایی که حضور گسترده مردم در راهپیمایی جواب دندان شکنی به تهدیدات و تحریم های آمریکا و اسرائیل است، تنها کاری که از دست کوتاه غرب ساخته است این است که گمان کند این حرکات تنها از حس "میهن پرستی" مردم ایران سرچشمه گرفته است و تمام سعی خود را در شکستن این حس ریشه دار، به کار برد. حسی که با حضور قدرتمند ایران در المپیک جان گرفت و با حماسه روز جهانی قدس به اوج خود رسید.
   ۳۲۸

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات

پس از ابراز فضل آقای ر.م در خصوص اسلام ایرانی وایران اسلامی این سخنان ابزاری شد برای شبکه های معاند و مخالف که با تاکید بر حس میهن پرستی ان را در مقابل دین داری مردم قرار دهند و بزرگ نمایی کنند . کار به جایی رسیده که بیوه شاه معلوم الحال نیز حرف از میهن پرستی می زند و آینده را از ان جوانان ایران می داند و حکومت اسلامی را گذرا . پر واضح است تنها راه نابودی و ضعف جمهوری اسلامی یکی فاصله گرفتن از دین و دوم فاصله گرفتن از رهبری و ولایت است .آنچه در شبکه های بی بی سی VOA , و نظایر انها قابل مشاهده کردن است گواه این موضوع است ... به نظر بنده کسب جوایز گوناگون فرهنگی به هنرمندان و شخصیتهای ایرانی نیز خارج از این سیاست نیست . اهدای جایزه اسکار به اقای فرهادی علی رقم ارزشهای هنری غیر قابل انکار فیلم ایشان به نظر بنده در همین راستا صورت گرفته است .همچنین ترویج شیطان پرستی . ابزرا همدردی با همجنس بازران و حمایت از هنرمندان منحرف و مرتد نیز جهت تضعیف اعتقادات دینی است و وضعیت شبکه های فارسی 1و GEM و. . .. نیز در پخش سریالهای ساختار شکن ضمن تضعیف بنیان خانواده ارتباطات نامشروع و حرامزادگی را امری عادی جلوه می دهند .

پاسخ

۰

۰

پس از ابراز فضل آقای ر.م در خصوص اسلام ایرانی وایران اسلامی این سخنان ابزاری شد برای شبکه های معاند و مخالف که با تاکید بر حس میهن پرستی ان را در مقابل دین داری مردم قرار دهند و بزرگ نمایی کنند . کار به جایی رسیده که بیوه شاه معلوم الحال نیز حرف از میهن پرستی می زند و آینده را از ان جوانان ایران می داند و حکومت اسلامی را گذرا . پر واضح است تنها راه نابودی و ضعف جمهوری اسلامی یکی فاصله گرفتن از دین و دوم فاصله گرفتن از رهبری و ولایت است .آنچه در شبکه های بی بی سی VOA , و نظایر انها قابل مشاهده کردن است گواه این موضوع است . در این شبکه ها جمهوری اسلامی را با حکومتهای فاشیسم و کمونیسم . به نظر بنده کسب جوایز گوناگون فرهنگی به هنرمندان و شخصیتهای ایرانی نیز خارج از این سیاست نیست . اهدای جایزه اسکار به اقای فرهادی علی رقم ارزشهای هنری غیر قابل انکار فیلم ایشان به نظر بنده در همین راستا صورت گرفته است .همچنین ترویج شیطان پرستی . ابزرا همدردی با همجنس بازران و حمایت از هنرمندان منحرف و مرتد نیز جهت تضعیف اعتقادات دینی است و وضعیت شبکه های فارسی 1و GEM و. . .. نیز در پخش سریالهای ساختار شکن ضمن تضعیف بنیان خانواده ارتباطات نامشروع و حرامزادگی را امری عادی جلوه می دهند .

پاسخ

۰

۰

عصبانیت انگلیس از جواب راهپیمایان ایرانی به تحریم

پاسخ

۰

۰

لعنت خدا بر روباه پیر

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top