|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 103937
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۵
زمین لرزه در رودان/درمان سرطان پروستات با برگ چاي!/اگر احساس چاقی کنیدچاق می‌شوید
زلزله زمین لرزه در رودان/درمان سرطان پروستات با برگ چاي!/اگر احساس چاقی کنیدچاق می‌شوید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

زمین لرزه در رودان

جام نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر

زمین لرزه ای به قدرت 3 و سه دهم درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) دهبارز مرکز شهرستان رودان را لرزاند. موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد این زمین لرزه ساعت 11 و هشت دقیقه امروز در عمق 20 کیلومتری زمین رخ داد. نظرنژاد فرماندار رودان گفت: این زمین لرزه تلفات جانی و خسارت مالی نداشت.

 

درمان سرطان پروستات با برگ چاي!

جام نیوز به نقل از ایسنا

در حال حاضر براي درمان برخي از انواع سرطان‌ها بايد از دوزهاي بالايي از داروهاي شيمي‌درماني استفاده شود که اين امر اثرات جانبي شديدي در پي دارد. حال محققان دانشگاه ميسوري با استفاده از نانوذرات طلا و ترکيبي که در برگ چاي يافت مي‌شود، روش موثرتري براي هدفگيري تومورهاي سرطان پروستات ابداع کرده‌اند. با استفاده از اين روش جديد دوز بسيار پاييني از داروهاي شيمي‌درماني نياز است و اين داروها در تمام بدن جاري نشده و در نتيجه به بافت‌هاي سالم آسيبي نمي‌رسانند.

پروفسور «کاتش کاتي»، استاد راديولوژي و فيزيک دانشکده پزشکي و دانشکده هنر و علوم مي‌گويد: ما در اين مطالعه دريافتيم که يک ترکيب خاص در برگ چاي به سلول‌هاي سرطاني در پروستات جذب مي‌شود. زماني که اين ترکيب برگ چاي را با نانوذرات طلاي راديواکتيو ترکيب کرديم، محصولي به‌ دست آمد که در آن ترکيب برگ چاي به رسيدن نانوذرات به تومور کمک کرده و سپس نانوذرات طلا سلول‌هاي سرطاني را به‌ خوبي از بين مي‌برند.

اين محققان دريافتند که ترکيب ايجاد شده به‌ خوبي مي‌تواند با نوع پيش‌رونده سرطان پروستات مبارزه کند.

در حال حاضر پزشکان با تزريق صدها «دانه» راديواکتيو به پروستات اين نوع از سرطان را درمان مي‌کنند. با اين حال بنا بر گفته «کتي کاتلر»، يکي ديگر از محققان اين کار، زماني که سرطان پوستات از نوع پيش‌رونده باشد، اين نوع از درمان پاسخگو نيست. اندازه اين دانه‌ها و عدم توانايي آنها در رسانش موثر به تومور پيش‌رونده از درمان اين نوع از سرطان پروستات جلوگيري مي‌کند.

محققان دانشگاه ميسوري در اين مطالعه نانوذراتي با اندازه مناسب توليد کردند. آنها به‌ جاي صدها تزريق، تنها يک يا دو بار فرايند تزريق ذرات را انجام دادند و با همين مقدار، احتمال ماندن نانوذرات تزريق‌ شده در نزديکي تومور بسيار بالا بود.

«کاتلر» مي‌گويد: درمان‌هاي فعلي بر روي بيماراني که داراي نوع پيش‌رونده سرطان پروستات هستند، موثر نيست. در بسياري از موارد سرطان پروستات به کندي رشد مي‌کند و در محل خود باقي مي‌ماند که اين امر مديريت آن را آسان مي‌كند. نوع پيش‌رونده اين سرطان در قسمت‌هاي مختلف بدن پخش مي‌شود و اين بيماري دومين سرطان کشنده در مردان آمريکايي محسوب مي‌شود. با اين حال ما بر اين باوريم که اين نانوذرات طلا مي‌توانند هر دو نوع تومور سرطاني معمولي و پيش‌رونده پروستات را کوچک‌تر کرده و يا به‌ طور کلي از بين ببرند.

جزئيات اين تحقيق در مجله «Proceedings of the National Academy of Sciences» منتشر شده است.

 

اگر احساس چاقی کنیدچاق می‌شوید

جام نیوز به نقل از فارس

محققان دانشگاه علوم و فناوری نروژ دریافتند نوجوانانی که فکر می‌کنند سنگین وزن هستند عملا بیشتر در معرض ابتلا به چاقی در آغاز سن رشد خود قرار دارند.

این اولین تحقیقاتی است که رابطه بین وزن تقریبی و وزن واقعی در یک دوره چند ساله را بررسی می‌کند.

این تحقیقات نشان داد نگاه منفی به شکل بدن نقش مهمی در سوق دادن نوجوانان به چاقی ایفا می‌کند. 59 درصد نوجوانان دختر و 63 درصد نوجوانان پسری که وزن طبیعی دارند اما احساس چاقی می‌کنند در مرحله بعدی اضافه وزن پیدا می‌کنند.

کونراد سوبرز مسئول این تحقیقات گفت: اگر تصور کنید که اضافه وزن دارید این امر سبب می‌شود که احتمال دچار شدن به این مشکل در شما در آینده افزایش یابد.

وی افزود: گمان می‌کنیم که این امر با ایده آل بودن جسم در ارتباط است. یعنی تو باید لاغر باشی تا موفق شوی. این همان ایده آل است.این وضعیت باعث می‌شود که نوجوانان دائما به خودشان بگویند که به اندازه کافی لاغر نیستند.

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top