|
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٨ ربيع الثاني ١٤٤٢ Tuesday, November 24, 2020
کد خبر: 103978
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ - ۱۳:۵۴
تظاهرات گسترده بودائیان میانمارعلیه کمک رسانی به مسلمانان
دهها سال است که صدها هزار نفر از مسلمانان میانمار از ابتدائی ترین حقوق شهروندی در کشور خود محروم مانده اند و اکنون نیز رئیس جمهوراین کشور خواستار اخراج آنان شده است.
 تظاهرات گسترده بودائیان میانمارعلیه کمک رسانی به مسلمانان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام دینی؛ بوداییان میانمار روز گذشته طی برگزاری یک تظاهرات گسترده، اعتراض خود را نسبت به اقدامات سازمان ملل برای کمک و حل مساله ی خشونت ها علیه مسلمانان ستم دیده ی روهنگیا در منطقه ی راخین در غرب این کشور، نشان دادند.

 

بودائیان کمک رسانی سازمان ملل به مسلمانان را دخالت در امور داخلی کشور عنوان کردند. این در حالی است که جهان شاهد کشتار دهها تن از مردم بی گناه جامعه ی اقلیت مسلمانان روهنگیا در خشونت های اخیر علیه این  عده در میانمار بوده است.

 

این تظاهرات در اعتراض به  تصمیم روز جمعه ی «تین سین»، رییس جمهور میانمار، مبنی بر تشکیل یک کمیته ی مستقل برای بررسی خشونت ها به منظور بازرسی و رسیدگی به شرایط موجود، توسط بوداییان صورت گرفت.

 

رییس جمهور میانمار، در پی تماس ها و درخواست مکرر سازمان ملل و «توماس اوجا کوین تانا»، فرستاده ی ویژه ی این سازمان، روز جمعه با تشکیل کمیته ی مستقل بازرسی خشونت ها، موافقت کرد اما مصرانه از سازمان ملل خواسته است تا مسلمانان روهنگیا را در خارج از این کشور اسکان دهد.

 

گفتنی است که دهها سال است حدود 800 هزار مسلمان روهنگیا در راخین، هدف حملات و خشونت های تبعیض آمیز وسوء رفتار اکثریت غالب بوداییان در میانمار قرار گرفته و حتی از حق تابعیت و شهروندی و حق ملک نیز محروم اند.

445

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top