|
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ السبت ١٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 31, 2020
کد خبر: 104059
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ - ۲۰:۱۲
چرا بسیاری از مسلمانان به نتایج دین نرسیده اند؟
با توجه به مسائل روز، سوالی پیش می آید و آن اینکه اگر دین به زندگی محتوا می دهد و انسان را از تحیر و سرگردانی نجات می دهد، اگر باعث کمال و سعادت و عدالت اجتماعی می شود پس چرا مسلمانان به این نتایج نرسیده اند؟
آثار دین در بین مسلمانان.کمال.سعادت.عدالت اجتماعی  چرا بسیاری از مسلمانان به نتایج دین نرسیده اند؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام نیوز دینی، حتی این مسئله در ذهن حضرت امیرالمومنین علی(ع) نیز نقش بسته و ایشان زودتر از هر کسی به این نتیجه رسیده و فرموده اند: «الایمان اقرار باللسان و معرفة بالقلب و العمل بالجوارح» ایمان اقرار به زبان و شناخت قلبی و عمل با اعضا و جوارح است.

 

روشن است که دین و ایمان اغلب مسلمانان از مرحله ی اول تجاوز نکرده و به تعبیر قرآن هنوز ایمان در دل هایشان نفوذ نکرده است.

 

امام صادق(ع) می فرمایند: « لَا مَعْرِفَةَ إِلّا بِعَمَلٍ فَمَنْ عَرَفَ دَلّتْهُ الْمَعْرِفَةُ عَلَى الْعَمَلِ وَ مَنْ لَمْ يَعْمَلْ فَلَا مَعْرِفَةَ لَهُ»

اصول كافى جلد 1 صفحه: 54 رواية: 2

 

شناخت و معرفت به دست نمی آید مگر با عمل و هر کس معرفت پیدا کرد، معرفت او را به عمل راهنمایی می کند پس هر کسی که عمل نمی کند، معرفت ندارد.

 

از طرفی هم قرآن مسلمانان را برترین می داند (انتم الاعلون ان کنتم مومنین). اما اکنون در جهان رتبه و مقام خاصی ندارند. چرا؟ چون قرآن خودش فرموده: (ان کنتم مومنین) اگر ایمان داشته باشید بالاترین خواهند بود.

 

قرآن که می فرماید: شما بهترین امت هستید چون امر به معروف و نهی از منکر می کنید. آیا مسلمانان نمی دانند! معنی این فراز قرآن به چه معناست؟

 

خود قرآن راه کار را هم مشخص کرده، این همه مشکل که در جامعه ی مسلمانان وجود دارد، به راحتی با نهی از منکر و امر به معروف مرتفع میگردد... خلاصه این که فواید و آثار دین هنگامی ظاهر می شود که ایمان بعد از اقرار به زبان، به قلب رسیده و از قلب بوسیله عمل در جوارح و اعضا ظاهر شود و هر موقع مسلمانان، اسلام را در عمل نشان دادند آثار دین، دنیا را بر می دارد.

431

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top