|
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, December 2, 2020
کد خبر: 104061
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۰۸:۱۵
امام راحل از منظر علما
 امام راحل از منظر علما
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 حقيقت امام، فكر امام، روح امام، درس امام و مكتب امام در ميان ملت ما و در ميان امت اسلامى باقى ماند.مقام معظم رهبری.


مسلمانها در هر نقطه ى دنيا جوانهاى مسلمان ، روشنفكران مسلمان ، نخبگان مسلمان فتوحات فكرى خود در ميدانهاى سياسى را برخاسته و برآمده ى از مكتب فكرى امام مى دانند.مقام معظم رهبری.


عدالت اجتماعى يكى از مهمترين و اصلى ترين خطوط در مكتب سياسى امام بزرگوار ماست .مقام معظم رهبری.


تفاوت امام با كسانى كه براى خود رسالت جهانى قائلند، اين است كه مكتب سياسى امام با توپ و تانك و اسلحه و شكنجه نمى خواهد ملتى را به فكر و به راه خود معتقد كند.مقام معظم رهبری.


در مكتب سياسى امام راءى مردم به معناى واقعى كلمه تاءثير مى گذارد و تعيين كننده است . اين ، كرامت و ارزشمندى راءى مردم است . از طرف ديگر امام با اتكاء به قدرت راءى مردم معتقد بود كه با اراده ى پولادين مردم مى شود در مقابل همه ى قدرتهاى متجاوز جهانى ايستاد؛ و ايستاد.مقام معظم رهبری.


حرف نوى مكتب سياسى امام بزرگوار ما براى دنيا اين است كه در همه ى اركان برنامه ريزى هاى يك قدرت سياسى ، سياست با معنويت ، و قدرت با اخلاق همراه شود و اصول اخلاقى مورد مراعات قرار گيرد. مقام معظم رهبری
مخاطب امام در سخن و ايده ى سياسى خود، بشريت است ؛ نه فقط ملت ايران .مقام معظم رهبری.


پيروزى جزو نعمتهاى خداست و امام به پيروزى علاقه مند بود نه اين كه علاقه مند نبود يا بى رغبت بود اما آنچه او را به سوى آن هدفها پيش ‍ مى برد، تكليف و عمل به وظيفه ى الهى بود؛ براى خدا حركت كردن بود. چون انگيزه ى او اين بود، لذا نمى ترسيد؛ شك نمى كرد؛ ماءيوس نمى شد؛ مغرور نمى شد؛ متزلزل و خسته هم نمى شد. اينها خاصيت عمل به تكليف و عمل براى خداست .مقام معظم رهبری.


اين كه از قول امام معروف است و همه مى دانيم كه گفته بودند ((ما براى تكليف عمل مى كنيم ، نه براى پيروزى ))، به معناى بى رغبتى ايشان به پيروزى نبود. بدون ترديد پيروزى در همه ى هدفهاى بزرگ ، آرزوى امام بود.مقام معظم رهبری.


حركت امام براى سعادت كشور و ملت ، بر مبناى هدايت شريعت اسلامى بود؛ لذا ((تكليف الهى )) براى امام كليد سعادت به حساب مى آمد و او را به هدفهاى بزرگِ آرمانى خود مى رساند.مقام معظم رهبری.


امام قوانين شريعت را بستر حركت خود مى دانست و علائم راهنماى حركت خود به شمار مى آورد.مقام معظم رهبری.


امام به اراده ى تشريعى پروردگار اعتقاد و به اراده ى تكوينىِ او اعتماد داشت و مى دانست كسى كه در راه تحقق شريعت الهى حركت مى كند، قوانين و سنت هاى آفرينش كمك گار اوست .مقام معظم رهبری.


همه ى رفتارها و همه ى مواضع امام حول محور خدا و معنويت دور مى زد.مقام معظم رهبری.


امام كه تجسم مكتب سياسىِ خود بود، سياست و معنويت را با هم داشت و همين را دنبال مى كرد؛ حتّى در مبارزات سياسى ، كانون اصلى در رفتار امام ، معنويت او بود.مقام معظم رهبری.


در مكتب سياسى امام ، معنويت از سياست جدا نيست ؛ سياست و عرفان ، سياست و اخلاق .مقام معظم رهبری.


در مكتب سياسى امام ، معنويت با سياست در هم تنيده است .مقام معظم رهبری.


مكتب سياسى امام ميدانى را باز مى كند كه گستره ى آن حتّى از تشكيل نظام اسلامى هم وسيع تر است .مقام معظم رهبری.


امام بزرگوار با مكتب سياسىِ خود بود كه توانست طلسم ديرپاى استبداد را در اين كشور بشكند.مقام معظم رهبری.


دشمنان انقلاب چاره يى ندارند جز اين كه با فلسفه ى امام ، با مكتب امام و با شخصيت امام كه همچنان زنده و پايدار است دشمنى كنند تا بتوانند اين ملت را به خيال خود به عقب نشينى و تسليم در مقابل خودشان وادار كنند.مقام معظم رهبری.


عامل مهم تسليم ناپذيرى و ايستادگى ملت ايران در راه پُر افتخار خود، فلسفه ى سياسى و مكتب سياسى امام است.مقام معظم رهبری.


در ميان پيروان پيامبر اکرم(ص) طي چهارده قرن که از تاريخ اسلام گذشته است کمتر کسي را مي توان پيدا کرد که تأثير جامعي چون امام خميني(ره) از خود برجاي گذاشته باشد. حضرت آیة الله مصباح يزدي.


ايمان و علم و اخلاص و صداقت و مجاهدت و شجاعت غيرت و عظمت و نورانيت منحصر به فرد امام راحل، همگان را براين باور استوار ساخته است که ديگران را نمي شود با ايشان مقايسه کرد. حضرت آیة الله جوادي آملي.


بايد اعتراف نماييم در جامعيت بين ابعاد عظيم شخصيتي در زمان غيبت کسي را مانند امام امت نديده ايم. حضرت آیة الله اشرفي اصفهاني(ره).


سلام خدا بر روح خدا که با ستيز و پيکار بي امان با دشمنان اسلام تمامي معادلات سياسي آنان را در هم شکست و بر بزرگترين قدرتهاي استعماري جهان پيروز گرديد. حضرت آیة الله العظمي گلپايگاني(ره).


خميني کبير در نگاه مؤمنان با بصيرت و عالمان رباني، تجلي گر تداوم دعوت انبيا و استمرار حضور محمد(ص) و برپايي حکومت الهي در زمين بوده است. حضرت آیة الله العظمي بهاءالديني (ره).


امام بزرگوار مردي هوشيار و با شهامت و با تدبير و با ابتکار و دريا دل بود امواج سهمگين در مقابل او چيز کم اهميتي محسوب مي شدند و هيچ حادثه سنگيني نبود که بتواند او را شکست دهد و او از همه اين حوادث قوي تر و بزرگ تر بود. علامه محمد تقي جعفري (ره).


سلام و صلوات خدا بر روح بزرگ امام خميني، مردي که با مجاهدات بزرگ و فداکاري ها و رهبري هاي قاطع خود اسلام را در عالم اسلام زنده کرد و نداي تکبير و توحيد را به گوش جهانيان رساند و مجد و عظمت مسلمانان را به آنها باز گردانيدو فريادکوبنده اش دل هاي مستکبران ابرقدرت را به لرزه درآورد. حضرت آیة الله العظمي اراکي(ره).


در حقيقت، امام خميني يکي از بزرگترين نايبان امام معصوم(ع) بود. آیة الله شهيد سيد محمد باقر صدر.


امام خميني، جداً مصداق انسان کامل بودند شايد در طول تاريخ روحانيت تشيع و جهان اسلام نتوانيم نظير و بديلي براي ايشان پيدا کنيم. حضرت آیة الله اشرفي اصفهاني(ره).


چهره نوراني و طمأنينه دائمي امام راحل همواره نگاه عميق هر بيننده اي را به خود فرا مي خواند قيافه آرام و آراسته و حرکات و سکنات موزون و حساب شده و متناسب نگاه هاي نافذ و منظم و به موقع، حرکات وزين دست ها و سر و گردن در موقع نشست و برخاست، سخن گفتن آرام و شمرده و وقار زايد الوصف در وقت راه رفتن که حاکي از روح بلند ايشان بود بر جذابيت بي بديل ايشان افزوده بود. حضرت آیة الله فاضل لنکراني(ره) .

 

449

لینکدونی
خبرهای داغ
لینکدونی
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top