|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 104085
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۰ - ۲۳:۱۸
اخضر ابراهیمی: نمی توانم از بشاراسد بخواهم استعفا دهد
نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه: «من یک میانجی هستم و به هیچ یک از گروه ها در سوریه تعلق ندارم. یک میانجی باید بدون در نظر گرفتن هرگونه منفعتی، با هر کسی بدون آنکه تحت تأثیر قرار بگیرد، صحبت کند.»
اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه اخضر ابراهیمی: نمی توانم از بشاراسد بخواهم استعفا دهد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی؛ وب سایت بی بی سی فارسی (BBCPersian) امروز از قول "اخضر ابراهیمی" نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه که هفته گذشته جایگزین کوفی عنان شد، نوشته است: «در شرایطی نیستم که از بشاراسد بخواهم استعفا دهد. من یک میانجی هستم و به هیچ یک از گروه ها در سوریه تعلق ندارم. یک میانجی باید بدون در نظر گرفتن هرگونه منفعتی، با هر کسی بدون آنکه تحت تأثیر قرار بگیرد، صحبت کند. من هنوز در موقعیتی نیستم که در این باره چیزی بگویم، اما در عین حال به یافتن راه حلی در این مورد پایبندم.»


به نوشته وب سایت بی بی سی فارسی، آقای ابراهیمی اذعان کرده که هنوز ایده ای عملی در مورد نحوه پایان دادن به خشونت ها در سوریه ندارد. او با اشاره به اینکه تنها چند روز پیش به این سمت گمارده شده، افزوده است: «قصد دارم برای اولین بار به نیویورک سفر کنم تا کسانی را که با آن ها باید کار کنم ببینم[!] ضمن اینکه برای ملاقات با اعضای اتحادیه عرب، به قاهره هم سفر خواهم کرد.»

 

البته احتمالا آقای ابراهیمی پس از سفر به نیویورک و قاهره، به خوبی توجیه شود که یک میانجی بیطرف باید هوای کدام طرف را داشته باشد!

 


337

 

خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top