|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 104088
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۰۸:۱۷
پیشرفت اسلام به خاطر فرهنگ اسلام است یا زر و زورش/مسیحیت صلح آمیز تر است یا اسلام
آیت‌الله مکارم شیرازی گفتند:‌ هیچ آیینی مانند اسلام در میان ملت‌ها توسعه نداشته است. پیشرفت اسلام به واسطه فرهنگ اسلام که فرهنگ انسان‌سازی است، می باشد.
 پیشرفت اسلام به خاطر فرهنگ اسلام است یا زر و زورش/مسیحیت صلح آمیز تر است یا اسلام
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام نیوز دینی، آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به شبهه ای که از سوی جمع زیادی از مخالفان، به ویژه مسیحیت ارائه شده، مبنی بر این که پیشرفت اسلام متکی به شمشیر بوده است، اظهار داشتند: که تمامی جنگ‌های اسلام،‌ جنگی دفاعی بوده است،‌ بهترین سند برای باطل بودن این شبهه زندگی اقلیت‌های مذهبی مانند مسیحی،‌ یهودی و... در کشور های اسلامی و در بین مسلمانان است. احدی آنها را مجبور نمی‌کند تا مسلمان شوند، در صدر اسلام نیز اینگونه بود و پیروان مذاهب دیگر آزادانه به کارهای عبادی خود می‌‌پرداختند.

 

در قانون اساسی جمهوری سلامی ایران بندی به زرتشتیان، مسیحیان و یهودی ها اختصاص دارد که جان و مال و ناموسشان محفوظ است.

 

ایشان به آیات قرآن در این باره اشاره و اظهار کردند: در آیات 8 و 9 سوره مبارکه ممتحنه می‌خوانیم: خداوند شما را نهی نمی‌کند که نسبت به کفاری که با شما سرجنگ ندارند، به آنها محبت کنید، عدالت را در باره آنها رعایت کنید، خداوند عدالت‌پیشگان را دوست دارد.

 

خدا شما را نهی می‌کند از کسانی که با شما سرجنگ دارند و شما را از خانه‌هایتان بیرون کردند و برای تحقیر شما پشتیبانی کردند کسی که با دشمنان اسلام دوست باشد، ظالم است.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی افزودند: در آیه 190 سوره مبارکه بقره نیز آورده شده است: با آنهایی جنگ کنید که با شما می جنگند، اگر با شما جنگ ندارند و اعلام صلح کردند، شما هم دست طرفدار صلح را بفشارید،‌ حتی آنجایی هم که با شما جنگ می‌کنند، از حدش تجاوز نکیند.

 

SHIA-NEWS

431

 

 

خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top