|
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢٣ ذو القعدة ١٤٤١ Tuesday, July 14, 2020
کد خبر: 104150
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۵۲
سیف الاسلام قذافی به پدرش ملحق میشود!
مقام های لیبی تصمیم گرفتند سیف الاسلام قذافی فرزند معمر قذافی رهبر پیشین این کشور را اوایل سپتامبر آینده در شهر زنتان محاکمه کنند.
سیف الاسلام قذافی سیف الاسلام قذافی به پدرش ملحق میشود!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

جام سیاسی ؛

سایت  العربیه در خبر روز دوشنبه خود به نقل از روزنامه بریتانیایی "ساندی تلگراف" نوشت: مقام های لیبی با فرماندهان گروه مسلحی که سیف الاسلام نزد آن ها در بازداشت به سر می برد در زمینه چگونگی محاکمه او به توافق رسیدند. او از زمان بازداشتش در نوامبر گذشته، در شهر زنتان نگهداری می شود.


"ساندی تلگراف" نوشت سیف الاسلام در صورت گناهکار شناخته شدن در اتهام مربوط به تحریک یا قتل تظاهرکنندگان در جریان انقلاب سال گذشته لیبی، به اعدام محکوم خواهد شد.

این روزنامه خاطرنشان کرده است که این توافق پس از آن حاصل شد که دولت جدید لیبی با محاکمه سیف الاسلام در شهر زنتان و نه در طرابلس پایتخت لیبی موافقت کرد.

این روزنامه بریتانیایی به نقل از طه ناصر یارا از مسئولان دفتر دادستانی لیبی، به بیان جزئیاتی از آمادگی ها برای محاکمه سیف الاسلام پرداخته است. او در این باره گفته است: "ما یقین داریم که اسناد گردآوری شده مستحکم است و باعث شوک جهانیان خواهد شد. ما معتقدیم که از توانایی انجام محاکمه عادلانه برای سیف الاسلام برخوردار هستیم."

این مقام لیبیایی افزود سیف الاسلام همچنان از انتخاب وکیل مدافع برای خود سرباز می زند. او خاطرنشان کرد در این صورت دادگاه برای او یک وکیل تسخیری انتخاب خواهد کرد.

یارا ادامه داد دادگاه اسنادی همچون صدای ضبط شده و تصاویر ویدویی، شهادت مردم و اسناد نوشتاری علیه سیف الاسلام در دست دارد.

العربیه در پایان خبر خود آورده است؛ یارا خاطرنشان کرد: "دادستان در حال حاضر در حال بررسی پرونده سیف الاسلام است و درباره کافی بودن اسناد و دلایل و آغاز محاکمه تصمیم خواهد گرفت. چنانچه نیاز به تحقیق بیشتر باشد، دادستان دستور تاخیر در برگزاری دادگاه را صادر خواهد کرد اما به هر صورت خواست این است که ماه آینده سیف الاسلام در شهر زنتان محاکمه شود."

350

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top