|
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢٣ ذو القعدة ١٤٤١ Tuesday, July 14, 2020
کد خبر: 104195
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۱۳:۱۵
جلوگیری از افسردگی و خودکشی با این اسپری تو دماغی؟!
یکی از دلایل افسردگی و تمایلات خودکشی این است که مواد دارویی نمی توانند به راحتی خود را به مغز برسانند.
اسپری.اسپره.ضدافسردگی.ضدخود کشی.ضد استرس.افشره جلوگیری از افسردگی و خودکشی با این اسپری تو دماغی؟!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام علمی فناوری، ارتش آمریکا مبلغ ۳ میلیون دلار به دانشگاه ایندیانا برای ساخت یک ماده ضد افسردگی که می توان از طریق اسپری های استنشاقی و تو دماغی مورد استفاده قرار گیرد، پرداخت نمود. این مبلغ پول می تواند کمک شایانی به تسریع در ساخت یک وسیله قابل حمل و سریع الاستفاده کند. این اسپری می تواند از بروز مشکلات جدی روحی و ذهنی جاوگیری کند.
 

 

به نوشته علمولوژی، یکی از دلایل افسردگی و تمایلات خودکشی این است که مواد دارویی نمی توانند به راحتی خود را به مغز برسانند. مغز انسان توسط یک مانع خونی – مغزی مورد محافظت قرار گرفته که از ورود مواد بیرونی به داخل مغز جلوگیری می کند. این خاصیت بسیار خوب و کاربردی است اما از ورود داروها هم به داخل مغز جلوگیری می کنند.

 

این اسپری تو دماغی از طریق فرستادن نانوذرات دارویی با نام تیروتروپین – هورمون آزاد یا TRH به بدن و مانع خونی – مغزی کار می کند. با این روش دارو می تواند به مغز رسیده و حل شود. دانشمندان ثابت کرده اند که TRH می تواند از خودکشی، افسردگی و اختلال دو قطبی جلوگیری کند. اگر محققان و دانشمندان دانشگاه ایندیانا در این پروژه موفق باشند، بسیاری از بیماری های روحی قابل درمان خواهند بود.

 

متاسفانه بیماری های روحی در ارتش و افراد نظامی بسیار فراگیر است. ارتش آمریکا اخیراً آماری منتشر کرده که در آن از میانگین خودکشی یک سرباز در هر روز خبر می دهد. این آمار افزایش ۱۸ درصدی را نسبت به سال گذشته در همین زمان را نشان می دهد.
 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top