|
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ٢٢ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 13, 2020
کد خبر: 104223
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۱۴:۱۷
وسایلی که یک قرن است تغییر نکرده اند +عکس/رکورد پرتاب تلفن همراه در دست یک نوجوان +عکس/مانند حرفه ای ها وزن کم کنید
قطار وسایلی که یک قرن است تغییر نکرده اند +عکس/رکورد پرتاب تلفن همراه در دست یک نوجوان +عکس/مانند حرفه ای ها وزن کم کنید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

وسایلی که یک قرن است تغییر نکرده اند +عکس

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به تعدادی از وسایلی که در طول تاریخ تحول زیادی نداشته اند و تنها بنا به پیشرفت علم مقداری بهبود پیدا کرده اند و در اصل حالت اولیه خودشان را حفظ نموده اند.

قطار

این که در چه قرنی قطارها برای اولین بار ساخته شدند بر هیچ کسی معلوم نیست اما این نکته قابل مشاهده است که در طول این سال ها تغییر زیادی در آن ها ایجاد نشده. تنها سوخت زغال سنگ با دیزل و یا برق عوض شده است و حتی ریل هایی که این روزها قطارها بر روی آن حرکت می کنند نیز مربوط به سالیان سال پیش است.

تلفن های سیمی

تلفن ها در طول تاریخ پیشرفت های بسیار زیادی داشته اند و نتیجه ان ها نیز همین تلفن ها همراه هستند که این روزها بسیاری از کارهای ما را انجام می دهند. اما ماهیت تلفن های سیم دار عوض نشده است. از همان زمان که گراهام بل تلفن را اختاع کرد ماهیت اصلی تلفن تغییری نداشته است و تنها ظاهر آن عوض شده است.

اسلحه

یکی دیگر از وسایلی که این روزها از آن استفاده می شود ولی تغییر زیادی نداشته اسلحه ها هستند. مکانیز اصلی این وسیله از همان ابتدا شکلی گلوله ها بوده است و تنها تغییراتی بسیار کوچک در طول تاریخ بر روی آن ها انجام شده است. این بدین معنی است که یک سرباز از سال 1900 می تواند از اسلحه های امروزی بدون هیچ مشکلی استفاده کند.

اتو

صاف کردن و مرتب کردن لباس ها از دست هیچ وسیله به جز اتو بر نمی اید و این وسیله نیز از سالیان سال پیش به همین صورت بوده است. اتوهای جدید با استفاده از برق کار می کنند در حالی که در گذشته باید آن ها را با استفاده از اجاق و یا آتش گرم می کردند. با این حال این وسیله در طول تاریخ تنها با فناوری حرکت کرده است ولی تحت تاثیر تغییرات زیاد قرار نگرفته است.

لامپ

شاید بدون تغییرترین وسیله ای که بتوانید این روزها پیدا کنید لامپ هایی هستند که همه روزه از آن ها استفاده می کنیم. از همان ابتدا که ادیسون حباب لامپ را اختراع کرد تا به امروز مکانیز و حتی در اکثر مواقع شکل آن نیز حفظ شده است. تنها تغییری که در این وسیله ها می توانیم ببینیم کم مصرف شدن آن است.

 

 

رکورد پرتاب تلفن همراه در دست یک نوجوان +عکس

هر ساله در فنلاند و در شهر "ساولینا" این مسابقات برگزار می شود و شرکت کننده های مختلفی از سراسر کشور و حتی از کشورهای دیگر در آن به رقابت می پردازند.

این مسابقات از سال 2000 در حال برگزاری است. سازمان محیط زیست فنلاند گزارش داده است که تلفن های همراه بسیار زیادی در کف دریاچه های این کشور وجود دارد و مردم آن ها را اینگونه از خودشان دور می کنند و سعی در بازیافت آن ندارند. این امر باعث بروز شرایط حساس زیست محیطی در این منطقه شده است. این مسابقات راهی برای جلوگیری از بروز همچنین مشکلات زیست محیطی است.

امسال نیز این مسابقات با شرکت کننده های بسیار زیادی در این منطقه برگزار شد. نکته جالب در مورد این مسابقات پرتاب 102 متری یک نوجوان بود. او توانست با پرتاب گوشی خودش به این اندازه رکورد جهان را جابه جا کند. "Ere Karjalainen" که اهل فنلاند است می گیود برای ایمن مسابقات تمرین بسیار زیادی کرده است.

نکته جالب دیگر در مورد این مسابقه این است که پس از برگزاری تمامی تلفن های از بین رفته جمع آوری شدند و همه آن ها را برای بازیافت به مراکز مخصوص ارسال کردند.

 

مانند حرفه ای ها وزن کم کنید

در دنیای لاغری و کاهش وزن اشتباه های بسیار زیادی وجود دارد و همچنین باید نکات بسیار زیادی را نیز رعایت کرد. در ادامه به این مسائل نگاهی خواهیم داشت.

بزرگترین اشتباه

داشتن آرزوهای غیر قابل دسترس همیشه به عنوان بزرگترین اشتباه در امر کاهش وزن شناخته می شود. به جای تمرکز بر اعداد بزرگ، از اعداد کوچک شروع کنید. در ابتدا بر مقدار وزنی که قابلیت از دست دادن آنرا در ماه، هفته یا روز دارید تمرکز کنید. شما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که کم کم وزن را کاهش دادن بسیار برای سلامتی شما مفید است.

اولین قدم

اولین قدم در هر کاری بعد از بدست آوردن انگیزه شروع کردن به تمرین است. بهتر است برای کاهش وزن تمرینی را آغاز کنید که پس از مدتی شما را زده نکند. گاهی اوقات برخی افراد تمرین های سخت را آغاز می کنند و به همین علت در میان برنامه آن را رها می کنند. استفاده از یک تمرین ساده به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید و سپس به مرور آن را افزایش دهید.

نکات بسیار مهم

در طول برنامه کاهش وزن باید به نکات بسیار زیادی توجه داشت. این نکات را می توانید در هر برنامه کاهش وزن و یا از هر مربی سوال کنید اما برخی از نکات را تنها افراد حرفه ای می دانند که به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

تشنگی یکی از جمله مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. آب از جمله موادی است که شاید کمتر از آن در کاهش وزن صحبت می شود اما باید این نکته را بدانید که گشنگی را نباید با تشنگی اشتباه بگیرید. نوشیدن آب به میزان زیاد می تواند در دوران رژیم و حتی در مواقعی که در برنامه کاهش وزن نیستید به کاهش وزن شما کمک کند چرا که کالری مصرفی را به نصف کاهش می دهد.

دیگر نکته مهم که باید از آن در این جا یاد کنید آماده کردن غذا و همراه داشتن آن است. شاید شما در محلی کار می کنید که ناهار را برای شما می آورند اما بدانید که خوردن هر غذایی در دوره برنامه کاهش وزن درست نیست. همچنین این روزها تنقلات و فست فودها ما را احاطه کرده اند به گونه ای که گاهی اوقات نمی توانید جلوی خودمان را بگیریم و باید از آن ها مصرف کنیم. همراه داشتن غذای آماده که مطابق با برنامه غذایی طبخ شده است می تواند این هوس را در شما کاهش دهد.

در طول دوره رژیم خود همانطور که گفتیم باید از تمرین های ساده استفاده کنید اما گاهی اوقات نیز شما اگر به ورزش خاصی علاقه دارید می توانید به سراغش بروید اما توجه داشته باشید که این ورزش نباید به گونه ای باشد که باعث شود تا انگیزه اصلی کاهش وزن در شما از بین برود.

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top