|
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٦ ذو القعدة ١٤٤١ Tuesday, July 7, 2020
کد خبر: 104227
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۵/۳۱ - ۱۴:۲۴
هواپیمایی که روی خشکی، دریا و برف فرود می آید ؛ تصاویر
این هواپیما می تواند در یک سفر خود پیش از رسیدن به هرگونه سطحی، 2 هزار کیلومتر را با سرعت بیش از 250 کیلومتر در ساعت طی کند.
هواپیمایی که روی آب خشکی و برف فرود می آید هواپیمایی که روی خشکی، دریا و برف فرود می آید ؛ تصاویر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام علمی فناوری، لیزا آکویا نام هواپیمایی است که همانقدر که در آب احساس راحتی می کند، برای حرکت روی برف و آسمان نیز هیچ مشکلی ندارد.

به نوشته خبرگزاری مهر، این هواپیما پس از 70 آزمایش پرواز وارد بازار فروش می شود و به زودی در دسترس خریداران قرار می گیرد.

 

آکویا با دو سرنشین طی یک آزمایش در ماه ژوئیه روی آب فرود می آید

 

این هواپیما برای نخستین بار در "EAA AirVenture Oshkosh " بزرگترین گردهمایی سالانه علاقمندان به هوانوردی در آمریکا رونمایی شد و از سال 2014 با قیمت 350 هزار دلار در آمریکا و اروپا به فروش می رسد.

این هواپیما می تواند در یک سفر خود پیش از رسیدن به هرگونه سطحی، 2 هزار کیلومتر را با سرعت بیش از 250 کیلومتر در ساعت طی کند.

به طور طبیعی این هواپیما برای فرود به باند پرواز نیاز دارد اما اگر خلبان هنگام فرود آمدن مشاهده کند که دریا آرام است ، به راحتی می تواند کلید چرخهای فرود در خشکی را برای فرود آرام و امن روی دریا، با هیدروفویل تعویض کند.

حمل این هواپیما به وسیله یک ابرقایق

سازنده هواپیما را روی برف آزمایش می کند، در فرود روی سطح برفی این هواپیما از تیغه های اسکی کمک می گیرد

 

این ابرهواپیما دارای بالهای تا شونده است که موجب می شود به سادگی بتوان آن را در یک پارکینگ نگاهداری کرد.

طراحی هوشمندانه این وسیله نقلیه دربرگیرنده یک ویژگی امنیتی به این معنا است که اگر این هواپیما براثر هر حادثه ای در آب غرق شود، موتور سنگین کابین خلبان را از آن بیرون نگاه داشته و خلبان را از سطح آب بالاتر نگاه می دارد.